Kažkada seniai seniai, kai tik pradėjau skaityti literatūrą apie žūklę, skyriai apie žvejo dirbtuves visada buvo vieni įdomiausių. Tik bėda buvo tame, kad beveik nieko nesuprasdavau, ką ir kaip daryti, o parodyti ir pamokyti nebuvo kam. Tad gal dabar bandau kompensuoti ir dėl to užsiimu visokiais krapštalais. Dėl to esu pririšęs tūkstančius musių, prigalvojęs visokiausių vykusių ir nevykusių projektų. Savotiška meditacija. Šį kartą nusprendžiau išbandyti susisukti mešekerę.

Gal prieš kokius 12 metų buvo gan populiaru darytis meškeres. Kiek pamenu, daug kas sukdavo ant CTS blankų, bet viskas keičiasi ir galiausiai visi tik perka jau gatavus produktus. Bet žiauriai įdomu išbandyti kažką naujo ir kitomis akimis pažvelgti į jau pagamintas meškeres. Velniai rautų, šiame reikale yra daugybė niuansų ir subtilybių. Jau vien siūlo apvijos ir galinė apvijų apdaila reikalauja susikaupimo ir kruopštumo… Tad norėčiau pasidalinti pirmaisiais žingsniais meškerės gamybos kelyje.

Priežastis

Dar prieš porą metų išklausęs April Vokey podcastą su Carl McNeil susimąsčiau, kad gal tikrai įdomus reikalas tas stiklo pluoštas. Bet tik dabar galutinai nuspredžiau susisukti meškerę ant stiklinio blanko. Kažkas naujo, bet tuo pačiu ir seno, tradicinio, be jokių nano turbo dulkių ir nerealių trapumų. Įkvėpimo sėmiausi The Fiberglass Manifesto bloge ir The Fiberglass Flyrodders forume. Taip pat žiauriai sužavėjo Christian Hörgren šedevrai – pažiūrėkite patys!!! Taigi liko tik išsirinkti blanką. Nors būtų faina iškart imi CTS ar Epic blanką, kurie turi labai gerus atsiliepimus, bet pradžiai nesinorėjo labai daug investuoti. Tad susiradau ganėtinai nebrangų variantą iš MB-custumrods.de. Jie prekiauja Soulmate blankais. Kiek mačiau, šie blankai turi labai gerus atsiliepimus, tad įsigijau 5 klasės 8 pėdų kotą. Gal penktukas ir nebus pats lengviausias kotas, bet mano dabartinėms žūklės sąlygoms tai yra labai einamas kotas. Bet pakeliui jau ir dar du blankai iš RFT Quickflex serijos. 476 variantas bus sausai musei, jei pavyks gauti licencijų Ätran aukštupiui. 576 bus palyginimui su Soulmate. Norisi išbandyti kiek įmanoma daugiau stiklinių kotų, kad pajausti skirtumą.

Nors meškerė dar nebaigta, bet liko tik paskutiniai apdailos etapai, tad jau teko ir bandomąjį mėtymą pasidaryti. Blankas yra lėtesnis, bet tikrai nėra lėtas! Sakyčiau medium akcija. Bus žiauriai įdomu išbandyti žūklėje, nes tikrai smagus kotelis gavosi.

Pirmi etapai

Šiaip tai susisukti meškerę yra lengva. Nes visas medžiagas galima įsigyti ir tereikia priklijuoti arba privynioti su siūlu prie blanko. Skirtumas yra tik komponentų pasirinkime ir darbo kruopštume. Žinoma, kai jau pats daraisi ritės laikiklius, rankenas ir gal net žiedelius, tai viskas perkeliama į kitą lygį. Bet ir čia viską lemia kruopštumas ir patirtis… Lygiai kaip ir musių rišime. Tiesą sakant, tą patį galima pritaikyti ir kitiems gyvenimo aspektams.

Stuburas
Žiedelių išdėliojimas
Ritės laikiklis
Rankena
Žiedelių pritvirtinimas
Epoksidinė derva

Paskutiniai etapai

Dabar man beliko tik padebgti viską epoksidine derva ir padaryti kelis galutinius pagražinimus. Bet, velniai rautų, kol kas dar žiauriai nesisekė su derva. Pirma, tai kai kur išryškėjo klaidos vyniojant siūlą. Antra, pačią derva ne visada sekėsi nepriekaištingai paruošti ir padengti taip, kad būtų lygus ir gražus paviršius. Pirmą kartą pritepiau per daug. Bet kažkaip nevykusiai ir susimaišiau, tad galutinė derva taip ir liko lipšni. Teko viską daryti iš naujo. Gerai, kad tik ant vienos dalies taip gavosi. Vėliau supratau, kad reikia patepti labai nedidelį kiekį ir uždėti du sluoksnius. Bet blogiausia yra tai, kad norėdamas užtikrinti garantuotą kiekį ir epoksidinės dervos komponentus matuoti 1 ml švirkštu, perpyliau viską iš didelių švirkštų į plastikinius buteliukus, kuriuos pirkau vaistinėje. Žinoma, vienas iš komponentų sureagavo su buteliuko plastiku ir papilkėjo… Dabar liko tik laukti kol atkeliaus naujas užsakymas…

Tai va tokie va nuotykiai. Planuoju susukti dar du – tris kotus, tai būtinai pasidalinsiu patyrimais.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.