Svečias

Niekada nebuvau socializuotis itin mėgstantis žmogus. Ir draugų nelabai turiu, užtenka vieno ar kelių. Bet prieš pora metų rugpjūtį žvejojau Byskėj ir susipažinau su Tomu. Mes buvom iki tol lyg ir buvom matęsi prie Salacos, bet tada aš buvau visiškai užsistresavęs ir ganėtinai pasikėlęs durnelis, tad nelabai kreipiau dėmesį. Byskėj pašnekėjom, net pažvejojom ir sutarėm, kad kada nors būtų smagu, jei jis atlėktų iki mano plotų pietinėj Švedijoj. Ir štai pagaliau tas kada nors įvyko prieš pora savaičių. Pastaruoju metu atitolau nuo žūklės, nes užsiimu skrapštalais aplink namus, tad kažkaip didelių planų ir neturėjau. Maniau, kad žvejosim Kalvsjön, nes turėjo skristi lašalas. Tomas gal tikėjosi ko nors daugiau, ypač turint omeny, kad visiškai šalia yra Mörrum su kitomis lašišinėmis upėmis ir jūra, tad jam ši kelionė gal nelabai patiko. Paklauskite jo patys.

Ežeras

Lašalas skrido ir žūklė buvo nesudėtinga. Kaip jau kažkada sakiau, vienintelė problema yra atspėti žuvies plaukimo kryptį. Bet mums visai pasisekė, nes radom pakrantėse bulkuojančius margius, o tada, kai negalėjom pasiekti vaivorykštukų, ėmėm valtį. Pagavom pakankamai daug. Nebuvo taip, kad kibo kiekvienu metimu, bet tiksliai užmetus problemų nebuvo. Žuvys stiprios, kova smagi. Nors pasakoti galima daug ir leistis į kiekvienos dienos niuansus, bet tai gali būti labai nuobodus pasakojimas. Trumpai tariant – žuvys kibo ir jas nebuvo labai sudėtinga pagauti.

Mörrum

Pastaruosius kelerius metus atitolau nuo Morumo. Pradžioje degiau noru keliauti ten kuo dažniau, bet dabar labiau norisi pažvejoti tada, kai upėje žuvies daugiau nei žvejų. Per daug man civilizacijos ir grūsties. Bet vat netikėtai ir neplanuotai su Tomu nukeliavom iki upės. Ir tai išties buvo domiausia diena. Kadangi tai buvo neplanuota, tad teko važiuoti iki sandėliuko susirinkti meškerių, kas irgi nepraėjo sklandžiai – užtrukome papildomas dvi valandas. Jau atsidūrę prie upės bandėme nusipirkti licencijas, bet problema buvo tame, kad jų nebebuvo. Tiesiog viskas buvo išpirkta 1-32 pūluose, VKH ruože ir net visos upės licencijos. Likę buvo tik pernai naujai atidarytas Svängsta ruožas, kuriame niekada nebuvo tekę žvejoti. Nors ir šiek tiek nusivyliau, bet atvykus prie upės pamačiau, kad tai buvo labai sėkmingas atsitiktinumas. Manau, tai vienas gražiausių Mörrum ruožų su superinėmis vietomis. Svängsta yra nedidelis meistukas kokie 6-8 km šiauriau nuo Mörrum miestelio. Esu tikras, kad nedaugelis lietuvių yra girdėję apie Svängsta, bet tai yra Abu Garcia gimtinė. Fabrikas vis dar veikia ir, kiek suprantu, veikla tęsiasi daugiau nei 100 metų.

Mörrum upėje ties Svänsgsta ilgus metus stūksojo Mariebergs hidroelektrinė, kurią 2020 metais nugriovė ir upė buvo išlaisvinta. Kad jūs matytumėt, koks ruožas dabar ten atsivėrė! Nekantrauju ten pažvejoti vasarą ir rudenį.

Pati žūklė, žinoma, praėjo kaip visada. Matėme vieną išėjimą ir smagiai prasimėtėm. Bet tokia jau ta žūklė gegužę. Vakare nusprendėme aplankyti ir Vittskövle bei 1 pūlą miesto centre. Vittskövle, kaip visada, įspūdinga savo grožiu, bet matėme tik per upę plaukiantį šerną. O štai žemutiniame ruože matėme daug išėjimų, vieną diedulę, kuris niekaip nesuvaldė pakirstos žuvies ir galiausiai ji jam viską nutraukė ir Tomas net pabrakūšino. Šiaip tai naktinė žūklė Morume yra labai gera mintis, net ir gaudant lašišas. Žinoma, čia nebūna taip šviesu, kaip šiaurėje, bet žuvys mato puikiai. Didensnė juoda musė ir galimybė kiek tik nori žvejoti 1 pūle yra geras derinys.

Pakeliui namo dar nukirtom kiškį.

Kaip matot, visai smagu čia pas mane, tad jei norėsit atkeliauti, duokit žinią. Gal ne visada galėsiu varyti kartu, bet suteikti informacijos visada galima.

NO COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.