Kartais taip jau nutinka, kad ima ir aplanko įkvėpimas. Toks netikėtas ištiktukas ir mano pirkioje atsirado, tad sunarpliojau pilną dėžutę sausų musių. Po pernykščių Švedijos upėtakų pamokų, supratau, kad mano dėžutė prikimšta be galo bukų musių. Kažkokie palmeriai, kedžiai, spaideriai ir šiaip visoks šlamštas. Ganėtinai sėkmingos musės Lietuvoje, dirbusios beveik visose kelionėse į šiaurę, tačiau realiai jos nėra geros vabzdžių imitacijos. Kadangi pas mus retokai žuvys tampa tokios išrankios, kad su kedžiu ar adamsu neįtiksi, tai labai galvos sukti nereikia. Kraštutiniu atveju užsidedi klinkhamerį, pažaidi su dydžiais ir žuvis tavo. Tačiau taip būna ne visuomet. Net ir pas mus. Taigi reikia pagalvoti ir apie tikslesnes imitacijas.

Jei kalbame apie lašalus, tai šie turi tokią savybę, kad iš nimfos išsiritus subimagui, šis dar kelias sekundes ar minutes plaukia vandens paviršiumi. Jis tupi ant jo, palikdamas įspaudą, daugiausiai kojų, kūno ir cerkų. Be to, matomas ir sparno siluetas. Maždaug tai turėtume ir imituoti. Tam tradicinės musės, kurių akuotai vyniojami skersai kabliuko ašies (pvz., Adams), nėra pačios tinkamiausios. Tačiau parašiutai – visai kitas reikalas. Taigi tokių musių prisinarpliojau pusę dėžutės. Be to, ne visiems lašalams pavyksta sėkmingai išsilukštenti iš nimfos, tad tam momentui imituoti yra krūvelė emerdžerių.

Apsiuvų fronte viskas iš esmės savo vietose: kedys – geriausia imitacija, mano galva. Tačiau dėl visa ko prisinarpliojau keletą kitokių variantų, jei netyčia nedirbtų tradicinė musė. Labiausiai patiko rišti sparnus iš kurapkos, o toraksą iš elnio, susukto dubingo kilpa – man nauja technika, kurios rezultatas, bent kol kas, labai džiugina. Kylančioms lėliukėms taip pat reikia deramo dėmesio, kurio beveik niekada neskyriau, nebent žvejodamas nimfomis. Pabandymams prisirišau tokių musių kaip Sparkle Caddis ir X-Caddis. Anksčiau panašiomis musėmis, tik nelabai susimąstydamas apie jų paskirtį, gan sėkmingai gaudydavau ne vienoje upėje.

Kadangi viso gavosi 126 musės, tai būtų visai įdomu aprašyti jas, pateikiant argumentus, kodėl būtent tokią musę surišau. Manau, tai bus įdomu ne man vienam. Juo labiau, kad lietuviško interneto padangėje tokios informacijos beveik nėra. Taigi kelių dienų bėgyje laukite naujų straipsnelių. Tuo tarpu likusią galeriją galite rasti apsilanke mūsų feisbuko puslapyje.

Mayfly duns

Caddis flies

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.