Kol kas laiko ir jėgų prisėsti ir normaliai padirbėti su puslapiu bei musėmis. Bet radau dar pernai rudenį ar žiemą darytus kadrus, kuriais norėjau pasidalinti, bet taip ir neprisėdau. Bet musė tikrai gera, tad gal kam pravers.

Bet kalbant apie rudeninę musę, tai ji mano akiratyje atsidūrė Justo dėka. Pernai per mūsų rudeninį pasitaškymą jis iškart pradėjo pagauti žuvis. Dideles žuvis. Aš žvejojau savo švediška spey, bet, matyt, kiek aukštesnis vanduo reikalavo vos didėlesnės musės. Ir aš kaip tik turėjau kažką labai panašaus. Musė pasirodė labai veiksminga: per vieną dieną pavyko pagauti keturias lašišas, o bendrai sudėjus, būtent šia muse sugaudėm didžiąją dalį laimikių. Sakyčiau, rezultatas visai nieko. Justas neš iš šiemet pagavo vieną lašišą ant jo varianto (kiek pamanu, skirtumas tame, kad jis daudoja tik gaudžio akuotą).

Tiesa, jei ši musė tikrai nėra vien rudens musė. Paskaitinėkite visiems žinomo Calle Lundquist mintis čia ir čia.

Įkvėpimas

Realiai musę sugalvojau ne aš ir net ne Justas. Tai tiesiog rudas ir ganėtinai nedidelis templedog ar Pathakorvos variantas. Pernai labai neblogai apie jį papasakojo Tellis Katsogianos savo filmuke apie Höstfluga, o Justas prisirišo plaukdamas keltu.

Rišimas

Aš pats rišu panašiai, bet kiek kitaip. Man patinka taip.

Kaip jau kažkada gal esu minėjęs, lašišinių musių rišimas yra atėmęs nemažai apmąstymų, laiko ir pinigų. Ir suteikęs daugybę džiaugsmo ir atradimo džiaugsmo. Gal kartais ir buvo dviračio išradinėjimas daug kur, bet, manau, pagaliau susidėliojo mintys ties praktiniais ir veiksmingais elementais. Pastaruosius dvejus metus gerokai pakeičiau rišimo stilių ir dabar dauguma mano musių yra surištos ant vamzdelių. Tiesą sakant, nepamenu, kada rišau musę ant kabliuko. Be to, didžioji dauguma darbinių musių yra surištos “pluppis” stiliumi, kai ant vamzdelio dedama kulka arba rutuliukas (alia kramkė). Kažkada jau narpliojau nešiklių temą, bet tiems, kas dar neskaitė ar praleido, sliūlau pasikaroti, nuorodą rasite čia. Dabar viskas išsigrynino taip, kad naudoju beveik išskirtinai vien tik bogdangawlik.pl kramkes. Kiek pastebėjau, 4,8 mm yra mažiausia, kas tinka 1,8 mm vamzdeliams. Frödino XS vamzdelis lenda į 4,6 ar net 4,4 mm. Galima naudoti ir volframinius, bet kol kas gerai ir paprasti. Diską priekyje galima dėti arba ne. Manau, tai neturi jokios reikšmės. Tiesiog metaliukas, gal padedantis kiek apsaugoti siūlą. Nors man dar nėra iširusi musė dėl siūlo susidėvėjimo…

Visa kita yra skonio reikalai. Spalvas, žinoma, galima keisti kaip tik patinka. Čia aš dar papildomai įdedu trumpą juodą kaliuką pačioje pabaigoje. Suteikia super lašo formą sparnui ir teoriškai turėtų pagerinti musės darbą. Bet tai nėra būtinas atributas.

Receptas

  • Vamzdelis: Future Fly 1,8 mm fluo orange
  • Svoris: 4,8 mm varinis rutuliukas
  • Siūlas: juodas UNI 8/0, bet tai neturi jokios reikšmės, nes jo nesimato
  • Blizgutis: varinis angel hair
  • Sparnas: ruda lapė ir juoda lapė, trys sluoksniai
  • Akuotai: oranžines spalva dažytas fazanas po rudos lapės; juodai dažytas fazanas
  • Akys: džiunglių gaidys (pagal skonį)
  • Užbaigimas: Future Fly nano disk metaliukas

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.