Red Tag stays Red Tag even in Africa. It’s perfect fly: simple, good looking, very versatile, can be tied dry, wet or nymph, and it is in every fisherman’s box. Well, not every, but there are some, who fish only Red Tag. They even tie them on big hooks and fish streamers! We always have at least a dozen of these fellas, in a  box as it is not a legend, this fly is deadly.

So we want to show you a family of nymphs: original Red Tag, Orange Tag and Yellow Tag. We don’t have to talk about original fly as it works everywhere. It’s a shame not to have it! But there are other Tag’s that have their time when they work as a hell.

 

 

Redtagas ir Afrikoj Redtagas. Tai tobula musė: paprasta, labai efektyvi, gerai atrodanti, be galo universali, mat galima surišti tiek sausą, tiek šlapią, tiek nimfinį variantą, ir tai pati populiariausia musė Lietuvoje. Žinoma, ne visi ją mėgsta, bet yra ir tokių, kurie tiesiog nenaudoja jokios kitos musės. Nuomonių yra skirtingų, bet taip jau yra, kad Lietuvoje ši musė labai efektyvi. Bent jau mūsų dėžutėse jų yra bent po tuziną.

Taigi norėtume papasakoti ne tik apie Redtaga, bet ir visą jo šaimą – Orangetagą bei Yellowtagą. Tiesa, apie Redtagą gal neverta nė pasakoti. Tiesiog privalu jį turėti dėžutėje, nes dirba jis beveik visada. Tačiau apie likusias muses užsiminsime keliais žodžiais.

 

 

Lets start with Yellow Tag. Although this fly is good throughout the season, it works best in autumn. During one October fishing in Ula, grayling where biting slow and we couldn’t find the fly they would like. And only in the end of the day we did finally tied Yellow Tag to our leaders. That was it. Grayling where biting one after another and the fishing was one of the most memorable ever. That’s how this fly gained respect and from that time we have used it many times to catch really picky grayling.

 

 

Taigi pradėkime nuo Yellowtago. Nors ši musė puikiai dirba visą sezoną, vis dėlto, jis geriausiai dirba rudenį. Kalbame ne šiaip, tuo įsitikinome ne vieną kartą, Bet prasidėjo viskas vieną spalio žūklę Ūloje. Tą dieną taip jau nutiko, kad kiršliai buvo labai pasyvūs ir nei bulkavo, nei griebė mūsų muses. Tačiau tik pririšę Yellowtagą, atrakinome kodą ir tai buvo viena įsimintiniausių žūklių. Štai kaip ši musė užsitarnavo pagarbą ir dar ne kartą įrodė savo pranašumą. Ypač vertinga ji rudenį.

Orange Tag. Many fishermen say that it’s almost the same as Red Tag and it’s not necessary. But we think that sometimes it works even better than the original fly. Even when we fish these two flies at the same time, there are moments when Orange Tag is preferred more often rather than Red Tag. Sure, it can be just a luck when the fly gets in a better position for grayling to grab it. We might never find out witch is better, but the belief is the most important thing.

 

 

 

Oranžinis musės variantas dirba ne ką prasčiau nei jos pusbrolis Redtagas. Vis dėlto, teko pastebėti, kad kartais jis vilioja kiršlius geriau nei originalas. Net žvejojant abiem musėm iškart, pasitaiko, kad oranžinį variantą kiršliai griebia dažniau, o kartais ir visai atsisako raudonšiknio. Žinoma, gali būti ir taip, kad ta musė atsiduria reikiamu laiku reikiamoje vietoje ir kiršliui ją patogiau griebti. Gal taip ir nesužinosime, kuri musė dirba geriau, bet tikėjimas – svarbiausias dalykas.

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.