Kažkokia keista šiemetinė žiema. Nei šalta, nei šilta, nei sniego buvo, nei nebuvo. Bet bala nematė, tegu. Dabar jau pavasaris ir prasideda pavasarinės linksmybės!

Pirma diena

Kovo 1-ą dieną pasitengiau ištrūkti prie savo mylimiausio upelio. Tikėjausi pavasarinio vandes: kiek kilstelėjusio, pasidrumstusio, bet labai nustebau pamatęs visiškai skaidrų ir tyrą it krištolas upelį. Iškart mintys pradėjo suktis: pasroviui ar prieš srovę? Ai, bala nematė, eisiu pasroviui, čia daug gilumų, kur galima ir iš aukščiau paduoti masalą.

Bet smagu buvo ne vien dėl to, kad tai pirma pavasario diena. Kartu ir testavau naująjį Vision Vibe 65 2-3 klasės. Pirmus metimus dar Vilniuje balkone dariau – labai patiko. Dabar gi realiom sąlygom jį galėjau pamėtyti. Užsirišau, žinoma, 4 numerio gerokai pasunkintą bugerį. Valas, nors ir antros klasės, tokią musę neša be problemų. Tik pavadėlis kiek per ilgas – nesiseka taikliai užmesti. Patrumpinu jį ir situacija pagerėja. Bet po ilgos žiemos taikliai užmesti niekaip nepavyksta. Gal ir valas agresyvokas. Bet labiau tikėtina, kad masalas visgi per sunkus. Pakeičiu į tokio pat dydžio mudleriuką – mėtytosi lengiau ir taikliau. Taip ir einu žemyn sau.

Ties viena duobele pamatau kažką aktyviai judantį. Taip – upėtakis. Nelegalas, bet galima pažaisti. Metimas pirmas – netaikliai. Antras – jau geriau, bet vis tiek per toli. Iš trečio karto pagaliau pavyskta užmesti ir pravesti ten, kur reikia. Upėtakis iškart šauna prie masalo, bando jį griebti, bet nesėkmingai. Taip dar pora kartų jį išvedu kol jis nusibaido. Bent gyvybės yra – smagu.

Einu žemyn. Karts nuo karto pabaidau kokį vieną kitą nelegalą, kai kur upelis dar po ledu, nors ir gerokai patižusiu.

Išeinu iš pievų ir pasiekiu mišką. Čia jau kitokios vietos: daugiau rastų, tiesesnės vietos, upelis platesnis, bet yra labai perspektyvių gilumų. Taip slenku pastoviui vis apmėtytamas perspektyvias vietas. Valas dirba puikiai. Žiediniai metimai itin tikslūs ir didelį masalą kelia be problemų.

Nelegalas galop pagriebia musę, bet atsipurto. Dar kiek žemiau iš po šakų kažkas timpteli musę. Kitu metimu jau griebia užtikrintai ir net nustembu, kad upėtakis visai gražus, jau imamas, kaip liaudyje sakoma. Ech. Kaip smagu! Pagaliau ir aš atsidariau upėtakių sezoną. Iš esmės, galima jau ir namo važiuoti, bet vis tiek kažkokia jėga traukia bandyti dar ir dar. O tų vietų čia šimtai… Bet dar kiek pažvejojęs tik vieną mažą suvilioju, bet jis musę tik kelis kartus atseka, bet taip ir negriebia.

Antra diena

Pasiseka porai valandų nubėgti iki to paties upelio, tik jau žemupyje. Gražios ten vietos, iki skausmo pažįstamos. Šį kartą einu prieš srovę. Nežinau kodėl, bet niekada nesu bandęs žvejoti nesunkintu strymeriu. Šį kartą pabandau ir kaip nustembu, kad toks masalas čia pats geriausias. Puikiai mėtosi, skęsta tiek, kiek reikia ir nuostabiai dirba. 4 nr. woolly buggerio taip daugiau ir nepakeičiu. Kur seklu, ten pravedu jį tinkamai, kur gilu, nuskandinu. Ir kaip anksčiau nepagalvojau…

Šį kartą žuvies nepagaunu, tik patiriu gražų kibimą. Užmečiau nerimtai, tik norėdamas kiek toliau nuridenti masalą. Tuo metu, kai kažką krapščiausi, iš po medžio atplaukė upėtakis ir griebė masalą. Užtikintai, bet aš iš tos nuostabos nespėjau nė sureaguoti. Žinoma, žuvis nusibaido, bet ir tegu. Aš dar sugrįšiu.

Tai va. Su pavasariu 🙂

P.S. Kelios išvados. Ši Vision meškerė (3zone 2 wt) yra tiesiog nuostabi. Tikriausiai ir Loop, Orvis, Greys ar Sage padarytų ne ką prastesnį ar net geresnį kotą, bet koks skirtumas. Man ji tiesiog neįtikėtinai maloni. Gaila tik, kad dviejų dalių – nepatogu.

Valas Vision Vibe 65 taip pat nesveikėliškas. Geresnio valo tokiai meškerei ir tokiems upeliams nė nesumąstyčiau. Labai patiko ir tai, kad storesnis runningas. Ten, kur yra vietos, galima toli užmesti. Neteko bandyti Loop Opti Creek, bet jis turėtų būti panašus į Evotec. Pastarojo runningas plonas ir mėtyti gali tik šaudant galvą. Tai yra gerai. Bet su VIbe ir 10 metrų valo ore išlaikai 🙂 Super.

Žinoma, pažiūrėsim, kaip tarnaus. Tikiuos, nebus kaip su Evotecu. Kiek girdėjau, labai daug kam, kaip ir man pačiam bei Justui, nusilupo nuo runningo danga…

2 COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.