Tikiuosi, matosi, kad stengiuosi rašyti kiekvieną savaitę. Galvoje yra daug minčių ir idėjų, tad gal visai gerai jomis pasidalinti. Kol kas žūklių nedaug, bet šiemet pasistengsiu įdėti daugiau nuotykių. Dabar daugiau blevyzgų apie muses, meškeres, valus, pavadėlius ir panašius reikalus. Šį kartą papasakosiu apie musę su papais.

Papai yra visai geras daiktas. Net ir žvejyboje jie praverčia. Dabar, kai vanduo dar vėsus ir vabzdžių nelabai rasi, booby musė yra labai efektyvi. Skęstantis valas, trumpas pavadys ir ilgos pauzės – tobulas derinys. Jau seniai norėjau pasidalinti mintimis apie Booby, bet vis atidėliojau. Pernai nufotografavau akyčių paruošimo metodą, kurį galite pamatyti ženiau esančioje galerijoje. Žinoma, dar geriau bus pažiūrėti Steve Cullen filmuką. Jo Youtube kanalas yra labai informatyvus ir galima išmokti daugybę dalykų tiek apie žūklę upėse, tiek ežeruose.

Jei tikėtume GFF straipsniu, Booby pirmą kartą aprašyta 1987 m. Gordon Fraser knygoje. Nuo to laiko daug kas pasikeitė ir Booby tapo daugiau rišimo stiliumi ir, sakyčiau, pačios žūklės metodu. Nes esmė tame, kad panaudojama puta, kuri suteikia musei plūdrumo, o tai leidžia naudoti skęstantį valą pravedinėjant musę visai palei dugną nebijant, kad ji užsikabins už kliuvinio. Pati musė neturi tiek daug esmės, nes galima imti bet kokią nimfą ar strymerį ir jo priekyje pririšti putos akytes. Be to, vadinamieji “blobai” naudoja tokią pačią techniką, tik puta rišama gale arba, kaip klasikinėje Booby, nors pati musė yra tiesiog ryškiaspalvis tešlainis.

Aš pats per daug nesistengiu ir rišu elementarius Woollybuggerius. Nors, manau, labai praverstų ir mažesnės musės, įvairios laumžirgių lervų imitacijos, ypač vasarą. Bet kažkaip neužtenka motyvacijos tam, nes visada stengiuosi gaudyti sausa muse. Bet tai mano problema, nes vasarą turėtų kuo puikiausiai veikti vadinamasis “washing line” metodas. Gal šiemet skirsiu tam daugiau dėmesio…

Bet va apie ką aš mąsčiau, bet kol kas dar nebandžiau – tai papamusių panaudojimas jūroje. Šiemet neturėjau laiko ir pinigų nulėkt iki jūros. Bet jau šį savaitgalį keliausime kiek šiauriau Gotenburgo, kur bandysim vaikytis šlakius. Kiek matau, oras bus prastas: aukštas slėgis, saulėta, naktimis minusas. Teks ieškoti išeities ir bandyti netradicinius metodus. Tad bandysiu prisinarplioti booby variantų sūriam vandeniui. Apačioje įdėjau filmą iš Nordic Angler, kurie bazuojasi Danijoje. Labai įdomu!

Kad jau prakalbom apie rišimą, tai variantų yra daug, bet, kaip jau sakiau, esmė yra akytėse. Ir man patinka, kai akytės gražios, apvalios. Netyčia atrastas Steve Cullen metodas labai pagelbėjo ir dabar maniškės musės atrodo daug sultingiau.

Manau, ešeriams šis metodas turėtų irgi patikti…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.