Home Streamer Pike Naujos mintys

Naujos mintys

Ir vėl lydekinės musės

Praėjusią vasarą atsiverčiau dar mokykloj rašytą dienoraštį ir padariau išvadą, kad per tiek laiko naujų minčių taip ir neatėjo į galvą. Tad neįstengdamas nieko naujo sugalvoti semiuosi idėjų iš kitų ir ieškau naujos informacijos, ją perdirbu ir pritaikau savo sąlygoms bei turimoms medžiagoms. Manau, kažkada jau minėjau, kad vienas labiausiai įkvepiančių rišėjų didelių masalų tema yra Gunnar Brammer. Jis yra tiesiog pamišęs dėl monstrinių musių, ieško naujų konstrukcijų, apmąsto ne tik spalvas, bet ir balansą, konstrukciją, patvarumą, medžiagų pasirinkimą bei rišimo techniką. Pastaraisiais metais jo idėjos, mano nuomone, yra tiesiog genialios, bet, tenka pripažinti, gan nenuoseklios, mat video įkeliami gan padrikai, nors jis ir kalba apie temos pradėjimą ir jos vystymą. Bet aš jį suprantu, nes žmogus turi du mažus vaikus, gal dar darbą ir sėdėti prie kompiuterio ir montuoti video nėra pirmos būtinybės darbas gyvenime.

Po paskutiės žūklės labai daug laiko praleidau rišdamas muses. Norėjau išbandyti kuo daugiau naujų technikų, tad paskutines kelias savaites rišau vien tik artikuliuotus strymerius ir naudojau dubingo šepetėlius. Taip pat bandžiau nufilmuoti procesą, bet kol kas man sunku su tuo. Blogiausia, kad mano kompiuteris nebepaveža geros kokybės video, tad montažas yra visiška katorga. Kadangi šeimos biudžetas nenumato išlaidų kompiuteriams, tad su filmukais reiks palaukti. Kol kad tęsiu blogą tokį, koks jis yra, bet kartais jaučiuosi kaip koks dinozauras, nes šiais laikais visi užsiėmę beprasmėmis feisbuko diskusijom arba žiūri youtube.

Grįžtant visgi prie musių, dabar rišu daugiausiai Bob Popovics stiliumi ir įvairiomis jo technikų variacijomis. Didesni ir mažesni Bulkheadai yra pagrindinės musės, kurias naudoju jau ne vienerius metus su puikiais rezultatais. Jų pliusas tas, kad didelė plati galva sukuria turbulenciją, kuri išjudina ikgą ir mobilią uodegą. Be to, musei sustojus, galva dėl didelio pasipriešinimo nori sustoti, o uodega, turėdama nažiau pasipriešinimo ir daugiau energijos, šauna priekin ir pasuka visą musę sukeldama Jerkbaito efektą. Nors pasiklausęs Bubulio supratau, kad didelėm lydekom patinka tolygus pasalo judėjimas, manau, reikia turėti visko. Musės didelė, surištos ant 6/0 kablio su prailginta uodega. Galima naudoji ir du kablius, bet norėjosi lengvesnio masalo.

Bemąstydamas apie musės judesius nusprendžiau, kad atėjo laikas išbandyti ir Game Changerį. Būtent jo rišimą ir nufilmavau, bet tik du paskutiniai variantai, kurie liko neįamžinti, man patiko. Pradžioje stengiausi panaudoti savo labai nemažus sintetikos sandėlius, bet pamačiau, kad rezultatas gaunasi toks ot. Bandžiau su daugiau ir su mažiau kūno elementų, bet galiausiai priėjau išvadą, kad musė su 5-6 elementais įskaitant ir du kabliukus yr pats tas. Dydis gaunasi per visą delną, o dar ir kiekvieną segmentą užbaigiant dirbtiniu kailiu gaunasi išties tobula žuvelės imitacija. Plaukimą išbandžiau vonioje ir jis yra labai labai neblogas. Tik norisi turėti daugiau vietos, kad pamatyčiau tikruosius judesius. Man musė kabai patinka, bet jos problema tame, kad tai yra laiko rijimo mašina: kol susuki visus šepetėlius, kol pasiruoši vielines kūno dalis, kol viską pabaigi… Bet paskutinės dvi musės man labai patinka. Bus labai įdomu jas išbandyti, kai ledai išeis.

Na ir paskutiniai įkvėpimo išsitaškymai buvo su elnio uodegos šepetėliais. Mano turimos elnio uodegos yra labai prastos kokybės ir nelabai tinka normalioms musėms rišti. Bet jas sudėjus į dabungo kilpą gaunasi superiniai variantai. Tiek spalvos, tiek forma, medžiagų susikiejimas, konstrukcija… Reiks pasirišti daugiau tokių musių. Pirmas rišau pagal Brammerio filmuką, kurį matote apačioje, su trimis segmentais. Bet paskutinius du rišau su dviem elementais ant 2/0 ir 4/0 kablių. Gaunasi superinis profilis, lyg tikros kuojos ar karšiuko. Klausimas tik, kaip mėtisi tokia musė, nes tūris joje yra ne imituojamas, o realus. Bet gal pavyks viską greitu metu išbandyti.

Beje, be musių rišimo ėmiau domėtis žūklės taktika. Daug apmąstymų suteikė Bubulio mintys jo Youtube kanale ir Ernesto pokalbis su juo. Taip pat parsisiunčiau knygą apie lydekas, jų biologiją, eklogiją ir tokius dalykus, apie kuriuos nė nesusimąstydvau. Labai įdomu vėl atrasti kažką, ko nei kiek neišmanau ir imti gilintis į subtilybes…

NO COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.