Vienas iš didžiausių vamzdelių minusų yra tas, kad jie yra stori, o sudėliojus visas kūno dalis tampa dar griozdiškesni. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kokią musę ir kaip rišame. Bet surišti siauro silueto diskretišką musę nėra lengva. Todėl ploni vamzdeliai man labai patinka. Aš naudoju du variantus: Future fly 1.8 mm arba FITS 2 mm (S) vamzdelius. Kale kabliukui galima įrišti minkštutį silikoninį vamzdelį. Juos galima įsigyti iš Future fly arba iš kur kitur. Kažkada įsigijau šiuos vamzdelius yra maždaug 2.5 mm storio ir tobulai tinka su 1.8 mm vamzdžiu. Su 2 mm vamzdeliu tobulai tinka mistpool silikonas. Didžiausias pliusas yra tas, kad minkštas vamzdelis laiko kablį, kas sumažina susipainiojimo galimybę. Be to, jis yra pakankamai minštas, tad kablys lengvai atsiskiria nuo musės ir užkibus žuviai nelieka jokio nereikalingo peties.

Rišant šią musę visi etapai atkartoja klasikinės musės rišimo etapus, tik yra gerokai paprastesni. Vienas įdomesnių dalykų yra kūno akuotas, nes visose klasikinėse musėse jis rišamas nuo musės galo į priekį. Tik klasikinėse musėse jis paprastai būdavo pradedamas nuo antros ribingo apvijos viršaus arba apačios (viso yra penkios apvijos). Čia gi viskas paprasčiau ir akuotą vynioju nuo kūno galo. Kaip matosi nuotraukose, mano plunksnos yra nelabai kokios ir akuoto neužteko normaliai apvijai priekyje. Bet realiai tai didelio skirtumo, ar vynioti kūno akuotą nuo galo, ar nuo priekio, nėra. Tai tik kiek didesnis iššūkis. Be to, skirtumas nuo klasikinės musės yra ribingo bei akuoto sukryžiavimas, nes senovėje ribingas visada buvo vyniojamas paraleliai akuotui, tik gulėjo jo priekyje, kas yra pakankamai geras sutvirtinimas, nes man dar nebuvo nutrūkęs kūno akuotas gaudant klasikinėmis musėmis. Tiesa, spėjinėse musėse akuotas visada būdavo sukryžiuojamas su vienu iš ribingų.

Musės balansui visada galima pavynioti švino ar užmaukšlinti konusą ar diską. Tik šiuo atveju norėjau kuo kūdesnės musės. Bet viskas priklauso nuo sąlygų ir gaudymo stiliaus, tad tokia muse nenorėčiau gaudyti srauniama pūlę su daug akmenų ir įvairia srove, nes vien valo jai suvaldyti neužteks. O štai tolygiame pūle, kokie dauguma ir yra Lietuvoje, užtektų valo nuskandintti musę į reikiamą gylį. Be to, visada galima pasinaudoti laisvai slankiojančiais konusais musės priekyje – jie puikiai veikia.

 • Receptas:
  • Vamzdelis: FITS S ir Mistpool silikonas gale.
  • Tagas: perlamutrinis blizgutis
  • Uodega: SLF hanks pluoštas, geltonas
  • Butt’as: juodas dubingas
  • Kūnas: FITS SSS braid Sea lice Silver
  • Akuotas: badger arba pilkas gaidys
  • Ribingas: sidabrinis ovalus tinselis
  • Sparnas: geltonas storas Angel hair, balta lapė, geltona lapė, geltonas plonas Angel hair, žalia lapė, žalias blizgutis, juoda lapė
  • Priekinis akuotas: grizlio višta ir kaukazinis fazanas
  • Akys: junglių gaidys

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.