Artėja pavasaris ir lašišų žūklės atidarymas. Viena kita upė mano apylinkėse jau atsidarė, tačiau vandens yra rekordiškai daug. Mörrumas teka 118 kubinių metrų galia dabar, kai rašau šį straipsniuką, ir tikriausiai jo bus dar daugiau. Kai buvau ten paskutinį kartą, vandens buvo beveik dešimt kartų mažiau. Bet sezonas atsidaro kovo 28, tad gal iki tol vanduo pakris. Kol kas planai nėra šimtaprocentiniai,bet šį pavasarį tikiuosi nukeliauti į Mörrumą bent kelis kartus.

Iki šiol ten praleidau tris dienas. Kodėl tik tris dienas? Ogi todėl, kad žūklė ten nėra pigi. Mažiausiai 600 kronų, bet galima susimokėti ir 900 už vieną žūklės dieną. Viskas priklauso nuo ruožo ir laiko. Žinoma, licencijų kaina geriausiu metu (gegužę ir rugsėjį) bus aukštesnė. Be to, jų kiekis taip pat yra ribotas, tad žūklę reiktų planuoti iš anksto.

Prieš atvykstant į Švediją buvau jau daug kartų girdėjęs apie šią legendinę upę. Keista buvo galiausiai prie jos atsidurti pačiam. Jausmas, kai eini šimtų, o gal greičiau tūkstančių tokių pat pamišėlių kaip tu pats pėdomis, yra nerealus. Kiekvienas pūlas, rodos, jau kažkur matytas, net sakyčiau savas. Jausmas lyg sutiktum seną gerą pažįstamą.

Rugpjūtis

Pirmą dieną atvažiavau vėliau nei planavau, tad ganėtinai smarkiai nerimavau. Bet užtai licencija kainavo pigiau: 490 kr. Žūklę pradėjau jau po trijų ir galėjau žvejoti iki 2 valandos nakties. Laiko daugiau nei pakankamai, jei gerai žinai vietas. Man, žinoma, norėjosi kuo daugiau apeiti ir pamatyti. Nors sugauti lašišą tikėjausi, bet žinojau, kad mano šansai maži.

Per popietę iki tamsos apėjau visus pūlus nuo 17 iki 32. Vienintelė išvada, kurią padariau, kad kiekvienas pūlas yra išskirtinis ir savitas. Kiekviena vieta reikalauja atskiro priėjimo. Skiriasi gylis, srovės greitis, dugno struktūra, žvejo pozicija ir dar velniai žino kas. Esu tikras, kad kiekvienam pūlui ir net jo atkarpai reikia skirtingos sistemos, pravedimo, musės.. Ir tai yra tik žemo vandens sąlygos, o jei dar pridėtume aukštą ir vidutinį vandenį, tai, matyt, tik gyvenant šalia upės įmanoma ją atrakinti. Ir tai tai yra tik viršutiniai (esantys aukščiau Kungsfors rėvos) pūlai.

Šiaip pirmutinę išvyką buvo galima pavadinti skubota ir paviršutine. Žvejojau mažai, daugiausiai vaikščiojau ir tyrinėjau. Net valgyti nebuvo kada: pakeliui pasirinkau slyvų ir lazdyno riešutų. Galiausiai, kai sutemo, buvau visiškai nepasiruošęs, nes neturėjau didelių tamsių musių naktinei šlakių žūklei. Nors gal greičiau jau nežinojau, kur juos gaudyti. Be to, buvau šlapias, nes kažkur ties 26 pūlu sugebėjau sugebėjau įvirsti į vandenį (vis dar nepripatau braidyti tarp didelių akmenų).

Rugsėjis

Sekanti žūklė įvyko jau rugsėjo pabaigoje. Vanduo buvo kiek aukštesnis ir, žinoma, gerokai vėsesnis. Bet didžiausias skirtumas buvo žmonių kiekis. Vasarą sutikau vos kelis žvejus, o rudenį suvažiuoja visi. Daugiausiai buvo danų ir vokiečių, švedas vos vienas kitas. Žmonių geroooookai daugiau nei pas mus Neryje, Nemune ar Šventojoj… Bet ir žūklės vietų daugybė… Net ir esant tokiam erzelynui radau laisvų vietų. Nė karto nestovėjau eilėje ir dažnai net žvejodavau vienas ištisus ruožus. Jei kas ir ateidavo, tai palikdavo mane ramybėje arba pradėdavo žūklę gerokai aukščiau.

Žūklė buvo gerokai sėkmingesnė. Pirmą dieną ištraukiau patelę virš 90 cm, o sekančią sugavau du patinukus, turėjau kibimų ir atsipurtymų. Mörrumas yra lengvai skaitoma upė ir žuvies joje netrūksta, tad nėra sunku sugauti lašišą net ir pirmą kartą atvykus.

Be to, teko pabandyti gaudyti naktį. Tai itin savotiška ir egzotiška žūklė. Man tikrai patiko. Pirmą kartą gyvenime pamačiau, ką veikia šlakiai naktimis. Jie ima judėti ir kilti aukštyn upe. Buvo daugybė šuolių, kurie prasidėdavo pūlo apačioje. Rodos, jie perkopia rėvą, o tada kelis kartus iššoka ir juda toliau. Gaila, sugauti nepavyko nieko. Viską suverčiau rūkui, kuris, pasak ekspertų, blogai veikia šlakių kibimą 🙂 Žinoma, greičiausiai žvejojau ne taip, kaip reikėjo, nes niuansų yra daugybė, o aš nežinau beveik nieko. Bet turiu puikią galimybę atrakinti bent jau kelias Mörrumo paslaptis būsimą sezoną.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.