Medžioklė paviršiuje

0
1069

Aš labai ilgai svajojau gaudyti lydekas poperiais. Ir pagaliau savo svajonę įvykdžiau! Jau tris kartus pabuvojau pernai atrastoje užtvankoje šalia namų. Reikia pripažinti, kad visai neblogai pasisekė pažvejoti. Nors žūklė tikrai nebuvo pati lengviausia, bet pavyko suvilioti tris gan dideles lydekas. Pirmoji buvo 97 cm, antroji 82 ir trečioji apie 100 cm. Pirmoji lydeka užkibo visai netikėtai ir kaip tyčia neturėjau su savimi fotiko, o telefonas išsikovė.

Bet smagiausia yra tai, kad visos lydekos sugautos poperiu! O kiek dar be galo įspūdingų kibimų! Kai 80 cm lydeka išoka visu ūgiu griebdama paviršiuje tupintį masalą, nori nenori užplūsta svaiginanti adrenalino banga. Gal dėl to nė nekreipiu dėmesio į lašalą ir upėtakius… Lydekos išties veža! 

Kol kas sunku daryti kokias nors konkrečias išvadas ir nė nebandau apsimesti, kad esu ekspertas. Tiesiog gaudai, mėtai ir tikiesi, kad užkibs rimtas egzempliorius. Sakyčiau, viena didelė lydeka per dieną yra pakankamai rimtas atpildas už sunkų darbą! 

Vis dėlto, kelias išvadas pasidariau. Pirma, saulėtas ir šiltas oras reiškia sunkią žūklę. Tokiomis dienomis geriausia žvejoti anksti ryte arba vėlai vakare. Ir prieš pat sutemstant, kai saulė būna nusileidusi, galima tikėtis didžiosios lydekos. Apniukusi ir lietinga dienaytra toks pats gėris, kaip vėlyvas vakaras, bet reikia stabilaus oro, nes staiga prasigiedrijus ir atšalus, nieko gero nebus. Poperiai be jokių papildomų wiggle tailų tokie pat efektyvūs kaip ir su, bet žymiai lengviau mėtosi ir todėl galima ilgiau žvejoti. Lydekos mėgtsa priedangą. Didelis poperis – didelė žuvis. 

Man nerealiai pasisekė, kad gyvenu šalia tikios mielos užtvankos, kur yra daugybė mažų įlankėlių ir salų. Pirmą kartą čia žvejojau pernai ir susidariau įspūdį, kad nieko gero čia nepagausi. Gruodį žūklė bubo kiek sėkmingesnė, bet bet didelių lydekų nepagavau. Bet žiemą dukra sugebėjo sugauti 700+ g ešerį, tad susimąsčiau apie užtvankos potencialą. Galiausiai, kai prieš kelias savaites išplaukiau pažvejoti poperiu, sugavau 97 cm lydį! Ir sekančios žūklės padovanojo dar ne vieną gerą emociją… 

Kol kas mano planuose toliau tyrinėti šią vietą, laukti kol sąlygos bus visiškai tobulos ir pavyks ištaikyti momentą, kai ščiupokai bus itin aktyvūs! 

Dabar galvoje sukasi įvairiausi paviršinių masalų modeliai. Būtinai pasidalinsiu mintimis vėliau, kai būsiu išbandęs ne vieną variantą. O kol kas, jei tik turite užsidegimo, būtinai išbandykite lydekų žūklę paviršiuje

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.