Prieš kelias dienas taip prispyrė noras sugauti upėtakį, kad nulėkiau vakarui į Merkio aukštupį su kolega Daliumi. Tikėjomės, kad vakarinė žūklė bus labai gera, tačiau tesugavome vien po keletą mažų upėtakiukų. Kažkaip nesinorėjo to pakartoti ir sekmadienį, tad šovė į galvą mintis nuvažiuoti iki melioruoto Merkio. Šimtus kartų pro ten pravažiuota ir taip niekada nė nebandyta pasivaikščioti. Bala nematė, galvoju, reikia lėkti. Kadangi Justas kaime bandė suvilioti pirmuosius šapalus, aš po darbo, sekmadienį ryte, sėdau į autobusą ir nuvažiavau iki Madžiūnų. Pasivaikščiojau per pievas, apžiūrėjau vietas. Nieko įspūdingo, rodos, bet gyvybės matosi, netrūksta kuojų, aukšlių. Sutikau net dugnine žvejojančius vietinius, kurie gyrėsi, kad čia kartais galima užsirauti ant gero mekšrų ėjimo.

Kadangi darbe visą dieną rišau muses iš naujos medžiagos, vadinamos “Flash ‘n Slinky”, tai nekantravau kuo greičiau išbandyti naujas jas. Įdomu, kad musės gavosi gerokai, beveik trigubai, didesnės nei senosios, rištos iš elnio uodegos. Tačiau svoris bene tas pats, o žaismo daug daugiau ir musės, kaip vėliau paaiškėjo, gerai atlaiko lydekų dantis.

Taigi praėjus vos kelis šimtus metrų sulaukiau pirmojo kibimo. Lydeka nedidukė, bet smagi. Po kelių fotografijų ji keliavo atgal į gimtą stichiją. Užkibo ant natūralių atspalvių musės. Bet neilgai trukus nusprendžiau pasikeisti musę į salotinę, gal pavyks išerzinti ką nors. Taip ir nutinka. Smagiausia tai, kad užkibo būtent tada ir ten, kur tikėjausi. Nors liežuvis nesiverčia tokių lydekų vadinti kitaip nei silkėmis, tačiau vis tiek džiugu, kad galima jau nuspėti, kur žuvis laikosi.

Vėliau sulaukiau vos vieno kibimo ir sugebėjau sugauti dar vieną mažą ščiupokėlį. Matyt, per vėlai atvažiavau. O ir saulė ta labai išvargino… Nusvilau visas kaip kaip vėžys, beliko tik nusimaudyti ir bandyti partranzuoti į Vilnių. Pirmoji žvalgybinė žūklė buvo sėkminga. Reiks grįžti dar kada, kai oras bus palankesnis.

Be to, džiugu, kad gavom naujų medžiagų. Greitu metu bus daugiau straipsniukų ta tema, primesim musių, tereikia viską nufotografuoti ir gražiai pateikti. Iki greito!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.