Lydekos. Antra sezono pusė.

0
980

Net nežinau, nuo kada čia ta antra sezono pusė prasidėjo. Matyt, nuo birželio, nes likusius du vasaros mėnesius daugiau lydekų negaudžiau. Buvau labai jau pasiilgęs upėtakių ir net ganėtinai intensyviai gaudžiau starkius. Tiesa, pastaruosius vaikiausi su spiningu, nes taip buvo lengviau juos rasti. Gaila, taip ir nepabandžiau jų pagauti su muse, nors ir radau labai sekliose vietose, kur musė būtų buvusi efektyvi. Tiksliau tai bandžiau, bet su lydekinėm musėm ir tuo metu nebuvo kaip susirišti mažesnių strymerių, tai taip ir liko planai ateičiai…

Bet čia daugiau apie lydekas eis kalba. Matyt, tai buvo pats sėkmingiausias sezonas vaikantis margašones. Matyt, dėl to, kad žvejojau daug ir ten, kur yra tikimybė susikauti su didele lydeka. Žinoma, koncentravausi daugiausiai į seklius ežerus, kur nereikia nieko skandinti ir visi kibimai matosi paviršiuje. Tai labai veža. Smagiausia yra tai, kad pasisekė pagauti ne tik pakankamai daug lydekų (nebuvo sausos žūklės), bet ir trys iš jų buvo 80+ cm.

Bet, matyt, pats maloniausias dalykas buvo tas, kad dar niekada iki šiol nesu matęs tiek daug nuostabių rytų kaip šiemet. Vasara yra nuostabus metas ir kėlimasis dar prieš pakylant saulei turi magijos. Dažnai jau būdavau išplaukęs į ežerą tada, kai saulė tik tik išlįsdavo iš už horizonto. Kiekvienas rytas buvo savotiškas ir nepakartojamas. Debesys kasryt vis kitokie. O ūkanoti rytai meldynais apaugusiame ežere net kiek baugino. Taip galima ir pasiklysti plaukiojant po žolių tunelius.

Rudenį, vis dėlto, nepavyko daug žvejoti. Trys dienos ir du pusdieniai (aišku, žmona nepasakytų, kad čia mažai). Bet žūklės buvo tikrai labai sėkmingos. Žinoma, buvo ir kelios sunkios žūklės, kai kibimas buvo itin menkas ar kažką ne taip dariau. Dar yra tiek daug niuansų, kuriuos reikia atrasti. Bet tam tikslui pasiekti reikia nuosekliai ir dažnai žvejoti. Gerai, kad yra dar kur tobulėti, nes tai vis primena ant koto sužymėti ilgiai: 100 cm, 110 cm, 120 cm ir, tikiuosi, didesnės lydekos…

Jei yra dar muselininkų, kuriems atsibodo gaudyti kiršliukus iki 40 cm nimfomis, tai tikrai verta rimtai pabandyti vaikytis lydekas. Tikiuosi, kitą sezoną pavyks nuveikti ką nors įdomaus ir įspūdingo, jei tik leis gan intensyvių permainų metas.

_MG_5797

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.