Klasikines muses esame įpratę matyti tik gražiai surištas rėmeliams. Tačiau jos buvo rišamos žūklei, tad tam jas ir naudokime. Čia kelios nuotraukos musių, naudotų žūklėje. Pagrindiniai pastebėjimai: būtina gerai surišti sparną, nes vandenyje kiekvena dalis stovės taip, kaip įrišai; reikia nemažai laiko prinarplioti gerą atsargą musių, tačiau tam juk yra didžioji metų dalis, nes lašišas gaudome ne taip jau ir dažnai, kebloka nebent norint per vakarą jų prisinarplioti; klasikinės musės tikrai patvarios, jei normaliai jas suriši.
CHILDERS
Surištas pagal Pryce-Tannat’o receptą. Labai faina ir graži musė. Ypač fainas yra posparnis iš auksinio fazano krūtinės plunksnų. Žiauriai faina kraujo raudonumo spalva. Vandenyje taip pat atrodo labai gražiai. Po žūklės pastebėjau vieną niuansą – labai svarbi flosso kokybė. Tagui naudojau paprastą pigų flossą, kuris yra labai trapus. Geltona kūno dalis surišta iš UNI dvigyslio flosso, kuris yra gerokai patvaresnis ir išsaugo spalvą net ir šlapias. Reikia būtinai įsigyti mėlyną UNI flossą.
DURHAM RANGER
Jei gerai pamenu, pirmoji klasikinė, kurią bandžiau surišti, buvo “Black Ranger”. Tuomet maniau, kad tai sunkiausia musė, kokia tik gali būti. Tačiau visa esmė glūdi tinkamų auskinio fazano plunksnų parinkime: reikia imti identiškas plunksnas iš priešingų skalpo pusių. Žinoma, kartais reikia kelių papildomų panipuliacijų, tačiau parinkus tinkamas plunksnas sparnas stovės taip, kaip turi.
Pastaroji musė buvo sėkminga žūklėje. Geras jausmas. Lyg pirmą kartą pagavus žuvį museline. Tik reiks perlakuoti galvą, nes šiek tiek apsitrynė į akmenis.
JOCK SCOTT
Jei tikėtume senaisiais meistrais, tai yra geriausia musė iš visų. Gal. Tai viena sudėtingiausių musių, kurioje yra visi galimi elementais ir dar daugiau. Atrodo ji, žinoma, įspūdingai. O kaip dirbs, reiks dar ne kartą išbandyti. Pagyvensim, pamatysim
AKROYD
Tai vargšo žmogaus Jock Scott’as. Kūno spalvos yra tokios pačios, tik surišta Dee stiliumi. Paprasta musė, tačiau praeitos žūklės metu buvo nepamainoma. Gaila, kad tik viena tebuvo 😀 Dabar pusę dėžutės Akroydai užima.
Niuansas dėl siūlo rišimui. Šioje musėje naudojau juodą siūlą. Manau, tai buvo klaida. Visuomet kūnui reikia naudoti baltą siųlą, kad tiek flosso, tiek dubbingo spalva išliktų tokia, kokia turi būti.
GREEN HIGHLANDER
Graži musė, tačiau dar nežinau, kada ją naudoti. Gal kai aplinkui žalia žalia ir saulutė šviečia?
DONKEY
Įdomi musė. Pilka, su keliomis spalvomis. Gal vakarui, o gal apniukusiai dienai su pragiedruliais? Hm…
BUTCHER
Dar viena musė, kuri gal dirbtų apniukusią dieną ar vakare. Ar gal kokiam tamsesniam vandeny. Nežinau. Bet musė įdomi. Posparnis iš auskinio fazano kaklo ir krūtinės plunksnų. Tik va kūną nevykusiai surišau. Pirmoji dalis turėjo būti raudona, o gavosi rožinė. Na, kitą kartą gal geriau spalvas atitaikysiu.
BLACK DOCTOR
Daktarų šeima yra išskirtinė. Ji pasižymi raudona šikna ir galva. Yra juodas, sidabrinis, mėlynas, geltonas, hemsdale daktarai. Jie šiek tiek skiriasi vienas nuo kito, bet tik kūnų spalvomis, akuotais. Sparnai išlieka tokie pat. Man kol kas dar mistika yra, kaip galima surišti daktarą tiksliai pagal receptą, kad posparnyje gražiai matytūsi auksinio fazano kaklo plunksna ir jo uodegos segmentai.
Kaip matote, pratai surišau galvą iš dubingo. Kitą kartą reiks labiau pasistengti, kad niekas niekur neatsivyniotų. Beje, ir sparnas labai prastai surištas, nes visas pagrindinis sparnas vandenyje nusislinko žemyn ir į pagrindinę sceną išlindo posparnis. Negerai. Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis. Kitaip nieko nebus.