Kadangi turiu privilegiją rašyti čia ką tik noriu, tai va papasakosiu šiek tiek apie savaitgalio išvyką prie Šventosios.

Švenojoje žvejojau tik kelis kartus ir tik lašišas, tačiau jau seniai norėjosi pabandyti pataškyti joje didelius lydekinius strymerius. Šeštadienį buvo proga pabandyti laimę, tad ilgai neikrapštę pasiėmėme kelias muses, meškerę ir nurūkome. Vietų aplink Anykščius visai nežinau, šalia upės teko vaikščioti vos kelis kartus, tad nusprendėme važiuoti prie Puntuko akmens. Maniau, kad nesvarbu kur žvejoti, nes visur upė daugiau mažiau vienoda ir tikrai rasim kur nors gražesnę vietą lydekai tūnoti.

Taigi vos atvykus, prikabinus Justo dar Putoranuose dovanotą musę (ja, beje, jau buvo sugauta ne viena lydeka), nutipenom prie pirmutinės ramumėlės. Vienas pravedimas, antras, o trečiojo metu žalias žaibas trenkė per musę, tačiau nepataikė. Kitu pravedimu margašonei pavyko pagriebti musę ir po trumpos kovos ji buvo krante. Norėčiau pasakyti, kad žuvis kovojo kaip pasiutusi, tačiau taip nebuvo. Ėch, norėtūsi kada įkirsti ką nors, kas bent kelių metrų valo iš ritės paprašytų. Bet tam geriau į šiaurę keliauti 😀 Vis dėlto, smagiausia, kad gali nuspėti, kur yra žuvis.

Taigi. Tolimesnė žūklė buvo nevaisinga, tačiau tikrai įdomi. Vietos labai gražios ir, manau, persektyvios. Bet tai galioja visai upei. Kaip ir daugeliui kitų. Visose upėse, kuriose teko žvejoti, lydekas galima lengvai rasti ir sėkmingai pagauti. Tereikia eiti ir žvejoti. Reikia tikėtis, kad žiema nebus labai šalta ir turėtime progų pagaudyti aštriadančių.

Strymeriai

Dar vasarą teko rašinėti apie Niklaus Bauer muses ir visokias kitokias įdomybes, rastas internete. Šiais metais kardinaliai pakeitėme lydekinių musių arsenalą atsisakydami elnio uodegos šerių ir pradėdami rišti tik sintetinius strymerius. Po kelių bandymų Lietuvoje ir ne vienos lydekos Putoranuose (tačiau ten ir ant kuokšto vilnonių siūlų pagautum), drąsiai galim teigti, kad sintetika valdo… Jau seniai mums taip sakė ne vienas, tačiau tik patys išbandę tai pripažinome. Elnio šeriai puikiai tinka didesnėms musėms, kai norima palaikyti tūrį panaudojus minimalų kiekį medžiagų. Tačiau sintetikai natūralios medžiagos daug kuo nusileidžia. Pirmiausia, sintetika yra gerokai patvaresnė, tad muses naudosite labai ilgai. Antra, ji mobilesnė. Tečia, musės neprisigeria vandens, tad ned ir 30 cm monstrus galima mėtyti be jokių problemų.

Pradžioje rišau muses ant vamzdukų, tačiau tokia sistema nelabai pasiteisino. Pagrindinis trūkumas yra per ploni vamzdukai. Po Naujųjų turėtume gauti Future Fly predator tubes, va tada bus galima atsisakyti kabliukų. O kol kas vis dar rišame ant kabliukų. Be to, reikia normalios titaninės vielos pavadėliams. Nors ji kainuoja gerokai daugiau nei paprasti pavadėliai, tačiau yra gerokai ilgaamžiškesnė, nes nesusisuka į, atsiprašant, kūšplaukį. Taip pat viela galima rišti mazgus, tad pasigaminti pavadėlį yra labai lengva.

Musių pavyzdžius galite pamatyti galerijoje, tiek ir senųjų, tiek ir naujų.

Smagu atrasti ką nors naujo, o muselinė yra nesibaigiančių atradimų kelias.

4 COMMENTS

    • Ne visai. Kiek matau, tavo minėta medžiaga turėtų būti superinė. Mes naudojame tos pačios firmos Just Add H2O Flash ‘n Slinky ir Mirror Image. Plius visokie papildomi blizgučiai. Mirror Image yra minkštesnis, labiau tinkamas nugarėlėms ar mažesniems strymeriams. Labai norėtūsi pačiupinėti daugiau visokių medžiagų, bet pas mus tai pakankamai sunku 😀

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.