Jei atvirai, tai nebuvo nė kada normaliai prisėsti prie puslapio. Dėl to jis atrodo toks jau nušiuręs ir daug ką reikia susitvarkyti. Tik pastaruoju metu gyvenime vyksta daug didelių permainų ir šiaip visokių įvykių, kurie visiškai užgožia blogo reikalus. Nėra kada nė normaliai parišti, o ką jau kalbėti apie žvejybas. O jei ir pavyksta ištrūkti pažvejoti, tai tada ne fotografijos galvoje, stengiesi tik kiek įmanoma geriau išnaudoti ribotas asmeninio laiko atsargas. Bet, manau, greitai viskas susistatys į savas vėžes, o tada tai pažvejosiu…

Taip jau gavosi, kad nuo sausio su šeima esam Katalonijoj, netoli Barselonos. Beliko mėnuo, o tada keliausim gerokai šiauriau. Prieš atvažiuojant, žinoma reikėjo išsiaiškinti, kas, kur ir ant ko kimba. O tą padaryti sunku… Nebent moki ispanų, tada gal ir įmanoma kažką per forumus surasti internete. Ieškant angliškai rezultatai yra labai riboti. Vienintelė platesnė informacija yra apie Ebro upės deltą, kur žūklė yra nereali. Bent jau sprendžiant iš visų nuotraukų ir filmukų. Tik bėda ta, kad tam reikia laiko ir labai nemažai pinigų. Nei vieno nei kito beribių resursų nėra… Su gėlais vandenim gretimose apylinkėse yra bėda. Vienintelė užtvanka, kur tikėjausi kada nuvažiuoti, yra labai smarkiai apribota. Yra vos dvi pakrantės zonos, kur galima žvejoti. Gal ir įdomu, bet velniai žino kaip ir kas gautųsi, nes pagauti galima karpį, šamą arba basą (black bass). Be mašinos čia judėti irgi sunku. Belieka jūra. Aie jūrą surasti informacijos beveik neįmanoma. Kas blogiausia, tai jos neįmanoma gauti ir būnant vietoje… Ispanai nekalba jokiom kitom kalbom, tik ispanų (rba, šiuo atveju, katalonų). Nors žvejų daug, bet iš jų ką nors sužinoti negali, nes tiesiog nesusišneki.

Iš to, ką pastebėjau, galiu pasakyti tik tiek, kad sausį čia visi žvejoja dugninėmis. Tiksliai nežinau, kas jiems kimba, kiek supratau, dorados. Savaitgaliais, ypač vakarais ir naktimis, visa pakrantė būdavo nusėta žvejų, žmetusių po du – tris surfus. Kiek mačiau iš nuotrakų, užkimba ir visai rimtų egzempliorių. Gyvai nieko nemačiau. Kalbinau kokius penkis skirtingus žvejus, bet nė su vienu nesusikalbėjau. Bėda…

Sausį – kovą bandžiau žvejoti gal kokius tris kartus. Museline nieko nemačiau gaudant, tik kelis kartus su spiningais, bet jie irgi nieko nebuvo pagavę. Bandžiau gaudyti prie namų, kur gan lygus pliažas, bet nesėkmingai. Bandžiau važiuoti iki upės ištakų, už maždaug 8 km, bet taip pat nieko nepešiau. Bandžiau pasivaikščioti ir iki molų bei bangolaužių, bet visiškai nieko nemačiau ir nepagavau. Nusprendžiau mesti šitą reikalą ir užsiimti rimtesniais dalykais.

Bet prieš savaitę nuėjom su šeima prie jūros pamačiau vaizdą, kuris iškarto užkaitino kraują. Visiškai šalia kranto mailių vaikė kažkokie plėšrūnai. Ujujuj, vaizdelis nerealus! Iškarto parlėkiau namo ir pasiėmiau meškerę. Tas jausmas, kai matai verdantį nuo žuvų vandenį ir bėgioji pakrante nuo vieno galo prie kito, yra nerealus. Keli pirmi bandymai nesėkmingi ir, sprendžiant iš pakrantėje išmestų žuvyčių, mano musė buvo gerokai per didelė. Suradau kažką lyg ir panašaus dėžutės dugne: musė rišta greitai, grubiai ir numesta į netinkamų sąrašą, nes forma ir šiaip viskas nelabai patinko. Bet jau po pirmo metimo pajutau kibimą, bet nepasikerto. Tas pats pasikartojo kelis kartus, bet galiausiai įkirtau pirmą žuvį. Gan stambi ir stipri stauridė (lot. Trachurus trachurus). Valio. Sekančiam katile pagavau dar vieną žuvelioką, kurio tikrai nesu niekada matęs. Iš pirmo žvilgsnio primena kažkokį permitą… Vėliau jau išsiaiškinu, kad čia yra europinė pompana (lot. Trachinotus ovatus). Gaila, bet žuvų šėlsmas taip ir pasibaigia ir daugiau nieko nebepagavau.

Sekantį rytą, žinoma, vėl bandau žvejoti. Atsikėliau penktą, bet kitaip nei pas mus, penktą čia dar tamsu. Todėl neskubėjau, tempiau laiką kol prašvis. Iki jūros nuo namų kokie 150 m, tad laiko buvo sočiai. Tik atėjus nieko doro nesimatė, bet po truputį bandžiau laimę. Kas labai pasikeitė lyginant su sausiu, tai net ir anksti ryte galima vaikščioti basam ir braidyti: jūra net šiltesnė nei smėlis. Žiemą taip nebuvo, sušaldavau rytais… Aišku, ne Lietuva, bet pasikeitimas ryškus. Dėl to, matyt, ir smulkmė atplaukė prie kranto, o paskui juos plėšrūnai. Nors dar buvo tamsu ir ganėtinai banguota, bet aiškiai matėsi, kad kažkas vaiko mailių. Bet, lyg tyčia, niekas nekibo. Velniava, matyt, musė, o gal ir pravedimas netiko. Šalia žvejojančiam vietiniui užkibo žuvis. Pasirodo, tai vilkešeris (lot. Dicentrarchus labrax).

Po to visą savaitę tikėjausi sulaukti tokio paties žuvų spektaklio. Tik tą padaryti yra sunkiau nei atrodo. Rytais esam užimti iki 15-17 val. ir tik po pietų galime nueiti prie jūros. Turiu omenyje save ir žmoną. Prie jūros einame su vaikais, tad žvejyba yra dešimtoje vietoje pagal svarbumą. Bet vis tiek meškerę pasiimu. Nes stauridės ir pompanos medžioja ir vakarais. Bet tik vieną kartą pavyko jas gan sėkmingai pagaudyti. Tik dydis buvo nebe toks, kaip pirmą dieną. Ir žūklė gan sudėtinga, nes žuvys juda labai greitai, tai pasirodo, tai vėl pradingsta. Paskui jas sekti sunku, ypač jei jūra banguoja…

Vieną kartą pavyko pastebėti smulkmės būrelį ir jį pasekti, nes plaukia žyvelės visiškai netoli kranto, ties bangos lūžio riba. Keliasdešimt metrų plaukia ramiai sau, o po to jas iš kažkur atakuoja plėšrūnai. Matyt, čia viskas panašiai ir vyksta. Smulkė renkasi į mažesnius ar didesnius būrelius, plaukioja išilgai kranto linijos, o paskui jas seka plėšrūnai. Manau, mažų žuvelių gyvenimas čia yra sunkus.

Tik viena paslaptis man niekaip neduoda ramybės. Šiandien vėl pavyko nueiti anksti prie jūros. Ir koks žuvų šėlsmas ten buvo… BET. Mano musė nedomino visiškai absoliučiai nieko. Nė dziubt. Rodos, viskas vyksta taip pat kaip ir dieną, bet masalas netinka. Tad gali būti, kad tai visiškai kitos žuvys, gal jos medžioja kažką kitą (krevetes?), gal kaip tik plėšrūnai didesni ir mano 5 cm strymeriukas nieko nedomina… O gal musės spalva ne ta… Žodžiu, nežinau ir man tas neduoda ramybės. Prisirišiu musių ir vėl bandysiu rytoj. Tik jau šį kartą kelsiuos penktą, nes įspūdis toks, kad pats įkarštis veiksmo būna anksti, kol dar tamsu. 6:15 viskas jau būna pasibaigę.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.