Šiandien atvažiuoja Justas su broliu ir ryt trauksime lydekų. Į Baltijos jūrą. Tai yra vienas linksmiausių metų įvykių. Anksčiau traukdavome į Latviją (lygiai du kartus) tam, kad turėti galimybę sugauti didelę lydeką. Na, didelės nelabai kibdavo. Mažos irgi nelabai, o kartais ir visai nekibdavo. Bet va užtai Baltijos jūroje yra visai kiti reikalai. Rudeninė lydekų žūklė yra labai faina. Žuvys mėgsta susirinkti į seklumas, su minkštu dugnu, kur vandens temperatūra yra kiek aukštesnė. Jei oras geras, t.y., neplieskia saulė ir pučia vėjas, tai kibs. Sunki žvejyba būna tik tada, kai nebūna vėjo. Ir ypač esant saulėtam orui su aukštu slėgiu. Lydekos, rodos, dingsta…

Vietų yra labai daug, pradedant Blekinge kiek žemiau Mörrum ir tai galima keliauti iki pat Botnijos įlankos ir vėl žemyn iki Helsinkio. Galimybes riboja tik laikas, atstumas ir minusinės temperatūros šiaurėje. Čia, pietuose, jūra beveik niekada neužšąla, tad žvejoti galima kiaurą žiemą. Tik yra įlankų (rodos, 18), kur žvejuba nuo sausio pirmos iki gegužės pirmos yra uždrausta. Taip, švedai mano, kad pas juos lydekų būklė Baltijos jūroje yra katastrofiška… Lietuviškais standartais tai yra eldoradas…

Pernai Justas buvo alėkęs du kartus. Lapkritį ir gruodį. Nors su orais ir kibimu nelabai pasisekė, bet jam taip patiko, kad ir šiemet atlekia. Bus faina. Gal net ir lynas koks užkibs. Pernai Justas sugebėjo vieną vargšą už šono užkabinti. Toks gerulis buvo, link 2 kg traukė. Bet gal pagaliau pavyks sugauti normalią lydeką, tokią jau link metro. Šiaip, kiek žvejodavau vienas, visada užkibdavo tokia lydeka. Su Justu to kol kas pakartoti nepavyko.

Mes žvejojame ir ančiukų, nes taip kiek lengviau būtent toje įlankoje, bet galima ir braidyti. Daug kas tiesiog braido. Manau, kajakas būtų dar geriau, nes įgalina judėti greitai ir keisti įlankas. O šiaip viskas kaip ir įprastai: 7-8-9 klasės kotas, plaukiantis ar lengvas intermedia ir musės. Sako, kad lydekos čia labiausiai mėgsta mažas juodas muses, bet aš didelio skirtumo nepastebėjau. Dar kol kas neradau musės, ant kurios nekimba… A, nebent poperis. Ant jo kol kas dar žiemą nieko nepagavau.

Vietas galima lengvai susirasti per google maps. Reikia tik ieškoti seklių įlankų. Problema gali būti tik privažiavime, nes žemėlapiuose matomi visi keliai, bet nemaža jų dalis yra privatūs. Tad vietų keitimas neretai yra ganėtinai keblus reikalas. Bet reikia tik laiko. Kada nors reikės išlėkti savaitei, panaršyti visas nusižiūrėtas įlankas. Jų yra labai daug.

Kitą savaitę pateiksiu ir reportažą, o kol kas galima peržiūrėti pernykštes nuotraukas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.