Ketverius metus laukiau akimirkos, kai galėsiu įsigyti kajaką. Iki šiol plaukiojau su foteliu, kas yra visai patogu, bet praleisti jame visą dieną nėra didelis malonumas. Ypač žiemą. Nežinau kaip, bet 2019 rudenį atradau, kad egzistuoja žūklei skirti kajakai. Kadangi prieš tai buvau ne vieną šimtą kilometrų nuplaukęs su Drakar kajakais ir panašiom pripučiamoms priemonės, tai daug apie tokius daiktus ir nemąsčiau. Žvejoti iš jų juk nepatogu, sunku išlaikyti poziciją ir tie tinka tik turistiniams plaukiojimams. Be to, galvojau, kad viskas yra panašu kaip ir su plastikinėmis baidarėmis. Bet pradėjau ieškoti informacijos, žiūrinėti Youtube filmus, atradau FB grupes įvairiomis kalbomis ir supratau, kad žvejybinis kajakas yra populiari vandens transporto priemonė. Ieškodamas informacijos apie Baltijos priekrantę ir lydekų žūklę atradau, kad ten net kajakų žūklės varžybos rengiamos. O iki jūros nuvažiavęs ir pabandęs žvejoti pamačiau, kad su savo foteliu nepriplaukiosiu. Judėjimas yra apribotas vietomis, iki kurių gali privažiuoti automobilis. O ir tokių vietų nėra daug, nes daugelis priekrantės kelių Blekingėje privatūs. Be viso to, gyvenu didelių ežerų apsupty ir labai norėčiau juos ištyrinėti. Nedidelę užtvanką per šiuos kelerius metus išniukštinėjau ganėtinai gerai ir kokius tris ar keturis kartus bandžiau laimę ir didžiuosiuose ežeruose. Bet tai yra labai bergždžias ir į neviltį varantis užsiėmimas. Viskas gerai, jei oras ramus, bet pučiant bent kiek stipresniam vėjui pasidaro nejuokinga ir žūklė yra beviltiška. Trumpai tariant, man reikėjo valties.

Tikros valties pirkti nesinorėjo. Taip, gaudant dideliuose ežeruose, ji yra labai patogus daiktas. Ir dar patogiau, jei nori pasiimti šeimyną ar draugus kartu. Bet šeimyna nelabai nori keliauti kartu, o draugų čia neturiu, tad dėl vieno ar kelių kartų per metus pirkti daiktą, kuris reikalauja priekabos, vietos, variklio, kuro, aptarnavimo ir dar velniai žino kiek papildomų reikalų, kurių nė neišmanau, neatrodė gera mintis. Ir štai atradau kajakus. Įsitryniau į Kayak Fishing LT grupę feisbuke. Tyliai sekiau jų įrašus ir diskusijas. Vieną kartą, po žūklės Šventojoje iš baidarės uždaviau kvailą klausimą, po kurio sukėliau įtarimus ir vos nebuvau pašalintas, bet viskas lyg ir nurimo. Taip per tuos metus po truputį rinkau informaciją ir suvokimą, kas gi yra tas žvejybinis kajakas. Nors labai norėjau jį įsigyti iškart, vis dėlto teko laukti. Neturėjau kur jo dėti, nes gyvenome nuomojame bute be jokio garažo, o į sandėliuką jis būtų netilpęs. Tad laukiau, laukiau ir pagaliau sulaukiau!

Prieš dvi savaites nusipirkau Jackson Yupik. Jackson kajakus buvau nusižiūėjęs jau seniai, gal dėl Dainiaus Medziausio įtakos. Jis buvo išbandęs ne vieną modelį, tad ėmiau tyrinėti būtent Jackson firmos kajakus. Nusižiūrėjau Mayfly ir galvojau jį kada nors pirkti. Ir štai kaip tik prieš kokias tris ar keturias savaites Kayakstore.se padarė nerealias nuolaidas visiems Jackson kajakams. Vos ne pusė kainos. Tikriausiai, dėl to, kad Jackson nutraukia jų gamybą ir, kiek teko girdėti komentarus, firma šiek tiek pasiklydo savo kelyje, bet esmė tame, kad negalėjau nepasinaudoti proga. O ir vietos kajakui jau turėjau. Beliko viską suderinti su žmona. Kad ir kaip bebuvo keista, leidimą gavau iškart ir kajakas buvo nupirktas. NEREALU!!

Prieš pora savaičių laisvą pirmadienio rytą nušoviau iki Linköping, kuriame bazuojasi kayakstore.se. Jie kaip tik persikraustė į didesnes pataplas, tad buvo šiek tiek sumišimo, kur mano kajakas. Iš pradžių nuvedė prie jau supakuoto, siuntimui paruošto kajako. Kaip nustebau pamatęs Laimono vardą 😁 Nusiunčiau jam nuotrauką ir žmogus liko kiek nustebęs. Bet, kiek supratau iš pokalbio su pardavėjais, Dainius palaiko artimus ryšius su jais ir padeda įsigyti ir parsigabenti kajaką į Lietuvą. Manau, jei kam aktualu, kreipkitės į jį pagalbos.

Kodėl pasirinkau Yupik? Pirmiausia, dėl kainos. Puikus kajakas, ganėtinai universalus ir pakankamai stabilus net ir tokiam dručkiui kaip aš. Gal galėsiu pasiimti ir vaiką vieną, o trumpam pasiplaukimui šiltu metų laiku gal net ir abu (tik tada jau nepažvejosi). Nors jame nėra kur susikrauti mantos, man to nelabai ir reikia. Turiu hermomaišų ir kuprinių, tad išsiversiu. Paprastas, švarus, super universalus ir modifikuojamas kajakas tinka kuo puikiausiai mano poreikiams. Po pirmos žūklės likau labai labai patenkintas. Labai maloniai irkluojasi, pakankamai greitas ir stabilus, nes visą dieną pražvejojau stovėdamas ir nemačiau jokių problemų (žinoma, ne plačios valties stabilumas ir reikia būti budriam, bet esu plaukiojęs ir mažiau stabiliom valtim). Be to, už papildomus pinigus, kuriuos būčiau išleidęs Mayfly, įsigijau gerą irklą. Lengvutis, anglies pluošto su kietesnėmis plastikinėmis mentimis. Plius, reikėjo inkaro bėgelių sistemos ir karučio.

Kaip jau sakiau, esu super laimingas. Pirkinys vykęs ir dabar vos nusėdžiu kaip noriu kuo greičiau plaukti vėl, nes atsiveria daugybė kilometrų vietinių ežerų, net upių ir jūros pakrantės…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.