Nežinau kodėl, bet visus metus gerokai snaudėme. Nei žvejojome, nei labai rimtai rišome. Tiesa, pradėjome klasiką raišioti, bet čia visai atskira kalba ir reiks dar labai daug ką išmokti. Vis dėlto, dabar jau ima svilti padai ir širdis krūtinėje dažniau stuksi pagalvojus apie šiemetinę kelionę ir tai, ką mes bandysime sugauti. Gana tų pusmetrinių kiršlių ir šlakių, reikia gaudyti rimtesnę žuvį. O norint sugauti didelę žuvį, reikia ir masalo didelio. Naujų medžiagų ir sintetikos atradimas šiek tiek išjudino iš letargo miego ir ėmėm ieškoti įkvėpimo internete. Iškart reikia padėkoti žmonėms, kurie dalinasi patirtimi ir kuria puikius ir informatyvius filmukus, straipsnius ir labai kokybiškas nuotraukas negailėdami laiko ir pastangų. Puikiai žinome, kad tai nėra taip paprasta 🙂 

Labai įdomu stebėti nuolatinį progresą ir naujų idėjų generavimą. Rodos, visai neseniai vos keliuose puslapiuose galėjai rasti kokybiškos informacijos. O dabar daugybė blogų dygsta kaip grybai po lietaus, net imi jaustis labai menkavertis ir kažkaip gėda darosi su tokiu mažučiu blogu, kurį kuria tik du žmonės (beje, apie išsiskirstymą Lietuvos muselininkų tarpe taip pat vetėtų pamąstyti). Yra tikrai nuostabių ir itin informatyvių puslapių. Pvz., ką tik atradau flyfishfood.com – daug gėrio jame, nepatingėkite apsilankyti.

Visiems puikiai žinomas youtube.com kasdien pasipildo naujais filmukais. Nors ne visi jie tokie kokybiški, tačiau dabar jau ne tik Davie McPhailo pamokos yra įdomios. Galima rasti daugybę itin inovatyvių ir įkvepiančių klipukų. Tais, kurių tema – DIDELĖS musės DIDELĖMS žuvims – ir norėčiau šiandien pasidalinti 🙂

Vienas iš įdomiausių dėdžių, kurio klipai ganėtinai išskirtiniai, rišantis (nelabai peprantu, kas ten riša, o kas filmuoja) vien strymerius, yra Brian Wise  iš  Fly Fishing the Ozarks. Jie turi ir savo youtube kanalą, kuriame rasite visus filmukus bei lengvai pereisite prie kitų, susijusių su šia tema. Iš pirmo žvilgsnio , atrodo, kad nieko čia ypatingo, bet tieiog vienas sau sėdėdamas prie stovelio ne visada sugavlotum, kad galima taip surišti ir panaudoti medžiagas. Be to, sužinai nemažai apie naujas medžiagas, matai kaip jos atrdodo. Nebūtina net pirkti kažko, tiesiog išmoksti naujų technikų, kurias galima panaudoti su tuo, ką turi. Manau, kad dauguma muselininkų sukaupę gerą atsargą visokių sintetinių pluoštų, dubungų ir panašių dalykėlių, tik nežino, kur ir kaip juos galima prakišti.

Štai keletas įdomesnių filmukų. Nėra reikalo čia kelti visko, juk galima tiesiog nueiti ir pasižiūrėti patiems. Labai daug masalų surišta naudojant dvigubą kūnelį – lebai nebloga idėja. 

Šis man itin patiko, nes visų medžiagų yra, tereikia jas teisingai sudėltioti. Taip jau nutinka, kad kartais nusiperki ką nors naujo, bet nelabai išmanai, kaip tai panaudoti. Reikia laiko ir štai tokių idėjų.

O čia tiesiog gera iškirptė.

Iš esmės, tai daugiau čia patys geriausi filmukai ir masalai, tačiau galima surasti ir dar kai ką įdimaus. Pavyzdžiui, toks dėdulė Bob Popovic riša labai gerus strymerius ir vienas įspūdingiausių savo paprastumu ir išskirtinumu yra Popovic’s FLEX fly. Nors šias muses naudoja dryžuotiesiems basams gaudyti (triped bass), tačiau jas tikrai griebtų ir mūsų vandenų plėšrūnai. 

Dar vienas įdomus filmukas yra šis, kuriame taip pat panaudojama islandiška avis ir musė turi pakankamai daug tūrio, tačiau jos svoris nebus didelis. Matyt, šiemet kuprinėje nebus kur dėti strymerių vien dėl jų kiekio ir svorio.

Ir žinoma, negalime pamiršti ir Vytauto filmuko. Musė labai faina, tik gal kiek sunkoka, ypač su švinu. Bet efektyvi. reiks pabandyti susirišti tokių musių tik panaudojant kiek kitas medžiagas, gal neįgers tiek vandens.

Streamer for redneck pike from deaddrift on Vimeo.

Taigi koks gi tikslas šio posto? Ogi tiesiog pasidalinti kiek įdomesniu turiniu, rastu interneto platybėse. Šias technikas galima panaudoti ne tik rišant gigantinius strymerius lydekoms, bet taip pat ir upėtakiams, salačiams (!!!), ešeriams ir dar kitoms žuvims, kurių kažkodėl pas mus muselininkai nelabai gaudo. O juk taip įdomu būtų peprasti salačius, starkius, gal net šamus. Gana tuos neūžaugas kiršliukus skriaust su nimfom, laikas tobulėti. Taip pat patiems reikia prisirišti krūvas strymerių, nuo mažesnių, iki gigantinių. Tuoj pažersime ir peles ir kitus graužikus imituojančių musių nuotraukų – jau turėtumėte suprasti kur ir kokių žuvų lėksime 😀

Mes taip pat nesėdim rankų sudėję ir jau laukiam parkeliaujančių naujų medžiagų. Be to, greitu laiku pasidalinsime musėmis, surištomis panaudojant Flash ‘n Slinky. Kas dar įdomu, netyčia užsukus į Salmo parduotuvę Vilniuje, atradau ir dar vieną medžiagą iš Just Add H2O kompanijos – Mirror Image. Tai plonesnis ir mobilesnis sintetinis pluoštas, kuris turėtų taip pat labai labai praversti. 

Kol kas įspūdžių tiek. Iki greito susiskaitymo 🙂

2 COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.