Paprastai hoperiais vadinamos musės, kurios imituoja žiogus, bet britų salyne šis pavadinimas skirtas stovinčio vandens musėms, kurios imituoją kažką panašaus į uodą. Pirmą kartą šias keistas muses pamačiau angliškame žurnale dar kokiais 2008 metais. Bet prireikė beveik vienuolikos metų, kad pagaliau išbandyčiau hoperius.

Iš esmės, tai yra itin paprasta musė, kurios ypatumas yra kojos, surištos iš sumazgytų fazano uodegos šerių. Šiais laikais galima įsigyti jau paruoštų fazano uodegų, bet man patinka tuo užsiimti pačiam. Kadangi rišu ne komerciniu tikslu, tai galima pasimėgauti meditacija su vašeliu. Visai įdomu. Bet tikrai nenorėčiau būti tuo, kad riša mazgelius pragyvenimui…

Muse žvejoti, matyt, galima žvejoti įvairiai: tiesiog užmesti arba traukti surinkinėjant valą aštuoniuke. Aš dažniausiai taip žvejoju. Musė dažniausiai rėžia paviršių arba būna vos vos priskendusi. Taip pat visai geras variantas yra sutepti musę flotantu ir žvejoti pasyviai, bet tuomet reikia tiksliai pataikyti užmesti į besimaitinančio upėtakio kelią. Esu tikras, kad musė kuo puikiausiai dirbtų ir upėse, bet to dar niekada nesu bandęs.

Smagu ir tai, kad yra pačių įvairiausių rišimo variantų, tad apačioje galite rasti grojaraštį su šešiais man labiausiai patikusiais hoperiais. Kol kas dar nesu surišęs visų variantų, bet daugybės ir nereikia. Be to, tikiuosi, kad šiais metais pavyks žymiai daugiau pažvejoti ir atrasti. Gal laikui bėgant atsirinksiu tinkamas muses ir taktikas. Taip pat atskirai įmetu ir kojyčių gaminimo filmuką.

Kojyčių mazgymas meditaciniais tikslais
6 hoperių pavyzdžiai (viršuje dešinėje atsidaro grojaraštis)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.