Pagaliau prisėdau peržiūrėti savo dėžutes. Ne, ne lašišinių musių, kurių yra keli tūkstančiai, o sausų musių. Blyn, ir vėl tas metas, kai žiauriai pasiilgsti atviro vandens ir bulkuojančių žuvų. Tad visą savaitę sėdžiu ir beveik kiekvieną vakarą mazgau muses. Jei gerai pamenu, tai mažųjų musių dėžutę susimazgiau prieš kokius ketverius ar penkerius metus. Tuomet buvau labai nusiteikęs keliauti už poliarinio rato ieškoti upėtakių ir palijų. Dabar vėl užsimaniau, bet nežinia, kaip ten bus. Išskydau… Bet už tai užtikrintai galiu rišti muses ir ruoštis toms žūklės, kurios tikrai bus.

Kaip ir visiems, taip ir man, svarbiasias metas yra gegužė, kai skrenda didieji lašalai. Lietuvoje pora metų iš eilės net atostogas imdavau tam. Čia to nereikia, nes žūklė labai nesudėtinga ir itin rezultatyvi. Žuvies daug, ji didelė, bet pernai vis tiek teko pastebėti net išrankumo akimirkas. Kai žvejojome su Justu, buvo jau antra gegužės pusė ir praėjusi gera savaitė po lašalų išskridimo. Žuvys, matyt, buvo labai sočios ir rinkosi tik skaniausius, o gal lengviausiai prieinamus lašalus. Rodos, bulkuoja, bet tik vienas kitas paima subimagą (dun stadiją angliškoj literatūroj), o dažiausiai musė tiesiog ignoruojama. Justas turėjo susirišęs fainų spent stadijos lašaliukų. Tiksliau, turėjo vieną tokią musę. Ir atrakino išrankius vaivorykštukus. Aš gi likau nieko nepešęs. Ir tai buvo ne vienintelis vakaras.

Tad štai dabar, kai niekur nereikia važiuoti ir žvejoti, galiu ramiai sau sėsti ir pasipildyti praretėjusią dėžutę. Pernai papildžiau keliais lašalais su kūneliu iš putos, bet man vis tiek labiausiai prie širdies silikoniniai lašalai. Tad šiemet pasiruošiau daug uodegyčių ir prisirišau naujų lašalų. Per visus žūklės metus nuo tada, kai pirmą kartą pradėjau rišti tokio tipo lašalus, pastebėjau, kad svarbu pasirinkti akuotus su ilgesniais šeriais. Per trumpas akuotas nepakankamai stabilizuoja musę ir ji ilgainiui ima virsti ant šono. Ypač po kelių žuvų. Tad dabar visus lašalus surišau su cock de leon plunksnom. Jų šeriai ilgesni, bet pakankamai kieti ir tobulai tinka dideliems lašalams ir net spent musėms.

Pasiraišiojau ir nimfų bet emerdžerių, kurie lygiai taip pat svarbūs. Nimfomis žvejoti nėra labai įdomu, ypač ežere, bet užtai efektyvu, nes galima pagauti laaaabai daug žuvų. Matysim, gal dar pasinarpliosiu mažesnių spent lašalų su CDC sparniukais išrankesniems upėtakiams.

Beje, šiemet tikrai važiuosiu ir į Ätran, tad reiks atsinaujinti ir kitas dėžutes. Bet apie tai kitą kartą.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.