Nuo pat Naujųjų skaičiavome dienas ir laukėme kol pagaliau atleis ledus šiaurėje. Pagaliau sulaukėme ir pasitaikius pirmai progai išrūkome. Jau kelias žinomas, belieka tik kelis kartus pasitikrinti. Pasiekus tikslą jau išaušta šviesus, gražus ir saulėtas; žiemą buvo gerokai tamsiau. Licencijos nusiperkam, leidimais pasirūpinome dar sausį, belieka tik lėkti prie upės.

_MG_0610

Naktį pašalo, tad viskas padengta šerkšnu – gražu. Upės pakrantėse dar laikosi ledai, tačiau vanduo žemas, skaidrus, su rusvu atspalviu. Čia esame tik antrą kartą. Pirmąjį vanduo, pasak labiau patyrusių žmonių, buvo žemas, o dabar visai žemas. Bet ką padarysi, žvejoti reikia. Taigi brendam, mėtom, stengiamės. Laurynas pradeda plaukiančia galva, Justas plaukiančia su intermedia galu. Muses visą žiemą rišome, tad dabar džiaugiamės galėdami jas išbandyti. Nors ir plaukiantis valas, tačiau 2/0 kabliukai skęsta greitai ir vis tiek kabinam dugną.

_MG_0638

 

Po valandėlės Justas įkerta pirmąją žuvį, tačiau ši jam nusipurto. Dar po kiek laiko jam pasiseka ištraukti du šlakiukus iš eilės. Maži, tačiau smagu, kad yra rezultatas – vadinasi einame teisinga linkme.

_MG_0662

_MG_0649

Laurynas pakeičia galvą į intermedia, užsiriša “Durham Ranger” musę ir kokiu trečiu metimu įkabina visai neblogą žuvelioką, tačiau pire pat kranto šis atsikabina. Smagu – žuvies yra, ji kimba ir einame teisinga linkme.

_MG_0693

Saulėtas oras – ryškios musės. Ir dar smagiau, kad musės, sukurtos prieš pusantro šimto metų vis dar dirba.

_MG_0712

_MG_0627

Kupini entuziazmo gaudom gaudom gaudom gaudom, bet daugiau nieko nepagauname… Tik vietinis nusineša per petį permestą metrinę žuvį.

DSC_3957 (Large)

DSC_3963 (Large)

DSC_4037 (Large)

DSC_3983 (Large)

Gerai, kad yra kur pernakvoti, kur šilta, sausa ir nereikia laužo kurti. Vakarienei – grikių fondiu su dešrelėmis ir grikių alumi (o gal Griku latviškai ką nors kitką reiškia?).

 

Antrą dieną taip pat gaudėm. Bet taip nieko ir nepagavom. Išvada – žuvis išėjo. Vieną tokią išėjusią radom krante. Nesiparinkit, ten tik lavonas 😀

_MG_0733

_MG_0721

Beje, džiugu buvo vakare sutikti Tomkį su Dalium. Muselininkai beveik vien iš Lietuvos, tačiau matėmė ir dar vieną musininką, latvį. Taigi, kuo toliau, tuo daugiau užsikabina už šios nepagydomos ligos.

 

 

 

 

3 COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.