Labai įdomu stebėti kultūrinius skirtumus tarp regionų. Britai tiesiog pamišę dėl krevečių: Parks Shrimp, Poker Shrimp, Phoenix Shrimp, Kinemory Killer, Flamethrower, GP, Piglet Shrimp, Irish Shrimp ir, žinoma, Cascade (nors šiaip dar tų shrimpų variacijų yra, švelniai tariant, daugybė). Matyt, tam turi įtakos ir žūklės tradicijos, nes lašišos puikiai kimba ir ant tikrų krevečių. Jei netikit, pasižiūrėkti video čia. Kadangi pernai puikiai suveikė Allys Shrimpas, tai ėmiau ir susirišau dar vieną Alio Gowanso legendą – Cascade. Mano asmenine nuomone, tai yra seno gero Willie Gunno variacija, surišta modernesniu stiliumi. Oranžinė, geltona, juoda su šiek tiek blizgučio ir puikia lašo forma, yra tinkamas receptas gerai musei. Jau vien tai, kad buvo sukurta daug variacijų ir dabar galima išskirti atskirą Scottish longail shrimp stilių.

Salmo salarMusė buvo sukurta kažkada po Allys shrimpo (tikslios datos taip ir neradau). Tikslas buvo sukurti kažką naujo ir inkorporuoti šiek tiek sintentinių medžiagų – suktą krystal flash. Šis fliašas yra tiek uodegoje, tiek sparne, lyg skirtingose kaskadose. Nuo čia ir pavadinimas. Nors musė pragulėjo neišbandyta kelis mėnesius, bet jau pirmoje žūklėje ja buvo pagautos penkios lašišos. Nors iki tol, rodos, niekas nedirbo. Nuo to laiko, matyt, buvo sugauta ne vienas tūkstantis, jei dešimtys tūkstančių lašišų Cascade ir jos variacijomis.

Šiemet gi ši musė pagaliau ir man davė vaisių. Šiaurėje ja puikiai su gaudžiau pats ir Justas. Per dvi dienas užkibo 4 lašišos. Žinoma, gal būtų kibę ir ant kitų musių, bet tai tik eilinis įrodymas, kad visuomet verta turėti patikimų ir laiko patikrintų musių. Ir Cascade yra viena jų.

Musę surišti visiškai paprasta. Aš asmeniškai rišu pagal McPhailą, nes, mano giliu įsitikinimu, už jį geriau rišančių nėra daug. Tarp jo filmukų yra nemažai skotiškų krevečių variacijų, tad kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiau prie širdies. Filmuke yra nemažai svarbių niuansų, kurie lemia galutinį musės vaizdą.

Keli niuansai rišant Cascade ir kitas škotiškas krevetes. Manau, kad kabliukas yra tas elementas, kuris lemia galutinę musės išvaizdą. Iki šiol Partridge Salar serija, sukurta Mikaelio Fordino, buvo pagrindinis arkliukas, bet dabar naujieji Partridge Patriot dvišakiai yra tai, ko reikia. Jų trumpas ir kiek išlekntas kotelis leidžia surišti grakštų kompaktišką kūną. Musė būna puikiai subalansuota. Žuvį kabliai laiko puikiai, bet, aišku, visko pasitaiko, čia jau pakirtimo įgūdžių reikalas. Ir, kas svarbiausia, šie kabliai yra gerokai tvirtesni nei senieji salarai.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.