Nenumaldoma trauka prie labai mielos upės prikaustė visas mintis, tad tariamės su Donatu ir lekiame jo nauja mašina. Oras, nors ir šiltesnis nei praėjusią savaitę, nėra pats geriausias sausai musei. Bet gal kas nors ir bus gero. Pravažiuojame įprastą gervių lauką, kur jos kažkodėl labai mėgsta susirinkti, pasukam į mažiuką šunkeliuką ir pasiekiam veršelių saugomą laukymę, kur ir paliekam mašiną.

Mano amunicijoj šiokia tokia krizė – batai suplyšo, normalūs bridbačiai Varėnoje, tad tenka mautis Adidas kedus. Kaip paaiškėjo vėliau – jau ir Kura bridkelnės pradėjo leisti. Blyn, gaila, nes atitarnavo jos žvėriškai: ketvirtas sezonas, tiek žiemą, tiek vasarą, net kelionė į Timaną neišgąsdino. Bet skyles radau, nors ir sudėtingose vietose, tad gal dar sezoną pratemps…

Donatas gi nusipirko antruką “Orvis”, vos 6 pėdos. Smagus daiktas. Ir apginklavo “Vision Cult” valiuku. Šitą išbandžiau ir ant savo antruko – smagus reikalas, gerokai subtilesnis ir švelnesnis nei “Vibe 65”, tačiau vėliau žvejodamas pamačiau, kad pastrasis kiek universaesnis, nes galiu tiek subtiliai sausas muses pateikti, tiek strymerius ir nimfas svaidyti nepersistengiant, tereikia tik pavadėlio ilgį pakoreguoti. Nors lengvutis valas labai subtilus ir malonus, o ir technikos geresnės reikalauja.

DSC_3878 copy

Prie upės išgeriam alaus naujo sezono proga ir einam žvejot. Aš pasukau žemyn, kur gražus ruoželis prasideda. Pradedu nuo sausos musės ir, žinoma, užsirišu EHC. Praeinu pirmą duobutę, tačiau tik netyčia pagavau pirmą kiršlį, tad nusprendžiu pabandyti ir nimfą. Mintis gera – sugaunu dar du. Na, pradžia tiesiog puiki. Aukščiau rėvutės pamatau bulką. Kedžio griebti nenori, tad tenka pakeisti kelias muses kol galiausiai mažas lašaliukas apgavo 33 cm taparą.

Po to pavyksta sugauti dar vieną kiršlį, jau kiek didesnį. Šį apgaunu Klinkhameriu. Po to gerokai suintensyvėja lietus ir sausiaku niekas nebesidomi. Jau žinomoje kiršlinėje vietoje tik nimfa pavyksta suvilioti kiršliuką. Tik nustojus lietui pavyksta sugauti dar kelis kiršlius. Vienas įsimintinas, apie 35-36 cm. Šis smagiai bulkavo ir, kadangi stovėjau aukščiau jo, pateikiau seną gerą “March Brown” šlapiaką. Uj, žiauriai gražiai šis visai šaliai paviršiaus paėmė musę – nerealus kaifas.

Donatas taip pat smagiai pažvejojo, pagavo nemažai kiršlių tik gal didelių nepavyko suvilioti.

Taigi sezono pradžia tiesiog puiki. Matyt, iki didžiųjų vienadienių visai nebedaug liko. Tereikia tik žiupsnelio šilumos.

DSC_3940 copy

DSC_3883 copy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.