Daug kas apie ją girdėjo, žino ir gal net žvejoja. Šiemet prie Šventosios vieno žvejo dėžutėje mačiau net akroidų su kailiniais sparnais. Teko girdėti, kad ir Lietuvoje ši musė daro stebuklus, bet pagauti kol kas nepavyko nieko. Tiesa, kartelį lyg ir grybštelėjo, bet greičiausiai ne… Bet mes akroidų ir visų kitų dee musių nebuvome išbandę iki tol, kol pernai (o gal jau užpernai?) nenukeliavome pas Remigijų, kuris gilinasi beveik išimtinai tik į dee ir spey muses. Jis pamokė kaip sudėlioti specifinius sparnus, kurių iki tol bijojome. Ir iš tiesų, labai neįprasta sparnų forma. Tačiau tik pabandę pamatėme, kad nieko neįprasto čia nėra ir reikia tik šiek tiek pasitreniruoti. Gal ne visuomet pavyksta juos žemai sustatyti, tačiau žūklėje tai neturi jokios reikšmės, nes vandenyje viskas sugula taip, kaip reikia.

Pati musė buvo surišta pono Čarlzo Akroydo 1875 m. Tai lyg ubagų Jock Scott’as, bet tikrai ne ką prastesnis ir dar greičiausiai ir geresnis. Juodos ir geltonos spalvų derinys puikiai veikia. Bent man jis labai gardžiai atrodo… Tiesa, originale užpakalinė kūno dalis rišama iš labiau oranžinio dubingo ir akuotas naudojamas ne gaidžio, o aksinio fazano viršugalvio plunksnos. Taip rišti mėgsta Remigijus ir ypač Justas. Pastarasis įisitikinęs, kad būtent tokia musė yra efektyvesnė, nes akuotas gaunasi skaidresnis ir geriau laužia šviesą. Man pačiam geltonas gaidys labiau prie širdies, nes man gražiau atrodo. Kiekvienas turi savo nuomonę, tačiau Justas labai sėkmingai gaudė šia muse žiemą, pavasarį ir rudenį… Tai eik žinok, kaip ten reikia rišti…

Priekinėje kūno dalyje turėtų būti juodas garnys, bet mes jo neturime. Man asmeniškai pilkas garnys nelabai žiūrisi, tad naudoju elementorišką variantą: imu didelę gaidžio kaklo plunksną ir priekyje suku vieną apviją juodos marabu. Gaunasi visai neblogas vaizdelis. Ilgos juodos plunksnos šiek tiek pritamsina ryškų geltonumą, kas man labai patinka.

Sparnams mes naudojame paprasčiausią margą rudą kalakutą. Tradiciškai naudojamas baltas arba cinamoninis, bet mes pagauname ant tokio, tad labai nesiparinam. Beje, musė veikia tuomet, kai dangus apniukęs, darganota ir tamsu. Keista, bet šaltame vandnyje dirbo net mažesnės nei ši musė, rištos ant 3 nr. to paties modelio kablių.

Iš esmės, tai labai elementoriška musė (realiai, dee musės yra paprastos). Nebijokite ir naudokite tai, ką turime 🙂

Receptas:

Kabliukas: Alec Jackson 2051 1.5
Galiukas: sidabrinė plokštelė.
Uodega: auksinio fazano viršugalvio ir kaklo plunksnos.
Kūnas: geltonas ir juodas dubingas lygiomis dalimis.
Raibinimas: sidabrinė ovali vielutė per gelotną dalį, sidabrinė plokštelė ir vielutė per juodą dalį.
Akuotas: geltonas gaidys; juodas gaidys (ilgi šeriai).
Priekinis akuotas: juoda marabu ir cyplė.
Sparnai: rudas margas kalakutas, dee stiliumi.

DSC_1300 copy

DSC_1301 copy

DSC_1302 copy

DSC_1303 copy

DSC_1305 copy

DSC_1310 copy

DSC_1311 copy

DSC_1312 copy

DSC_1313 copy

DSC_1314 copy

DSC_1315 copy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.