Tai dar viena itin paprasta musė, bet man ji labai patinka. Lengvutė, paprastutė ir greitai surišama. Ji labiau skirta kiek šiltesniam vandeniui, tad reikia stengtis, kad sparnas būtų neperkrautas. Rišant vienspalvį sparną tą padaryti labai paprasta, bet trijų – keturių spalvų sparnai yra kiek keblesnė užtuodis, todėl ir pasirinkau Silver Grey. Reikia stengtis paimti būtent tiek medžiagos, kiek reikia. Jei tik pradedant rišti, tad galima ir visada imti dar mažiau nei atrodo, kad reikia. Kaip sakydavo senosios kartos atsrovai: “Lašišinei musei reikia perpus mažiau medžiagos nei paėmei”.

Tokio tipo musės, kai musės kūnas rišamas ant varinio vamzdelio, o kabliukas kabo laisvai, yra populiariausios Švedijoje. Konkrečiai čia surištoje musėje vamzdelis yra itin plonas, bet puikiai tinka ir standartiniai US vamzdelisi iš FF ar kitų gamintojų. Kūno detalės visiškai nėra būtinos, bet man patinka jas surišti. Kabliukas gali kabėti laisvai kaip ir musės variantą ant buteliuko, arba užmaukšlinamas papildomas silikoninis kembrikas.

Vienintelis dalykas, kurį norėčiau pakomentuoti, tai dubingo įrišimas per dubingo kilpą. Tokį triuką naudoja Peter Ohlsson ir pastebėjau, kad rišant ant vamzdelio tai išties geriau veikia, nes siūlas nėra taip linkęs nuslysti nuo laiptelio. Prieš pat paskutines apvijas, kur baigiasi metalas, verta uždėti lašėlį klijų, tuomet būsit garantuoti, kad dubingo siūlas nenuslys.

 • Receptas:
  • Vamzdeliai: plonasienis varinis vamzdelis (apie 15 mm) ir FITS S vamzdelis
  • Kūnas: FITS SSS braid Sea lice Silver ir tokios pat spalvos SSS dubingas
  • Sparnas: geltonas storas Angel hair, balta lapė, geltona lapė, geltonas plonas Angel hair, žalia lapė, žalias blizgutis, juoda lapė
  • Priekinis akuotas: grizlio višta ir kaukazinis fazanas
  • Akys: junglių gaidys

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.