Keltas
Metų pradžia šiemet pasitaikė itin šilta, net naktimis termometro stulpelis pakildavo virš nulio.  Upės neužšalusios, vandens lygis visai neaukštas, skaidrus. Jautėmės kiek užsisėdėję namie, todėl nusprendėm atsidaryti sezoną. Bet ne tradiciškai, kaip kasmet, ieškodami upeliuose aptingusio, beveik miegančio upėtakio ar bandydami išerzinti viduržiemio aštriadantes. Čiupome dvirankius, krūvas muselių, gerą nuotaiką ir eksprontiškai išlėkėme pas braliukus šiaureje. Dar neprašvitus jau buvome prie gražios šniokščiančios upės, pilni entuziazmo bridome i ledinį vandenį, mojavom sunkiais skestančiais šniūrais, keitėm muses ir… Ir iki pietų nieko. Tada pavalgėm šprotų ir…Po pietu irgi nieko. Matėme, kaip pagauna spiningautojai, matėsi, kad upeje taurios žuvies yra, bet.. Nė dziubt. Aišku kaltinom orą, netinkamas vietas, netgi  gardžiuosius šprotus. Juk prietarai neleidžia imtis į žūklę žuvies. Vakare sužinojome, kad visą dieną veiksmas vyko- pagavo ar bent palaikė žuvį daug kas. Apėmė neviltis ir toks jausmas, kad ne tik šprotai kalti bet dar ir lyg būrį bobų su tuščiais kibirais  būtume sutikę.
O iš tikrųjų kaltas kreivas protas ir kvaili įsitikinimai apie didelių musių skandinimą žiemos metu kuo arčiau dugno.  Vienas užsidėjome plaukiantį šniurą, o kitas nežymiai skęstantį, naudojome subtilias klasikines muses ir neilgai trukus – tyympt! Nedidukas sidabrinis šlakiukas jau nusifotografavęs keliauja atgal i  sraunų vandenį.

_MG_9596 copy
Šlakiukas
_MG_9598
Neilgai trukus iš po žolių kuokšto dar vienas, po to ir dar ir dar ir…

_MG_9626
_MG_9632
_MG_9607

Atrodo, kad kažkas burtų lazdele būtų mostelejęs. Abudu per visą dieną pagauname 5 žuvis, dar pora nusipurto nuo kabliuko, turėjome nemažai tuščių kibimų.

_MG_9639

Žinoma šlakiukai ne patys didžiausi, bet pasikrovėm gerų emocijų, įkvėpimo, smagiai atsidarėm sezoną. Klasika veža!!!

The Yellow Anthony

 

_MG_9610

2 COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.